Sanatçı Mürüvet Geçili’den ilçemize ziyaret

Türk Sanat Müziğinin Sevilen sesi Mürüvet  Geçili’den 36 önce görev yaptığı Taşova  ilçemizi ziyaret etti.

Türk Sanat Müziğinin sevilen sesi Mine Geçili’nin annesi Mürüvet Geçili 36 yıl önce Taşova İlçe Tarım Müdürlüğünde ev Ekonomisti olarak görev yaptığı o günlerde yaşadığı anıları tekrar yaşamak ve yıllar önceki dostlarını ziyaret etmek için Taşova ilçemizi ziyaret ederek hasret giderdi. Geçili; “36 yıl önceki Taşova’dan çok farklı bir Taşova gördüm çok şirin bir ilçe olmuş Taşova” duygularını dile getirdi.

Kızı Türk Sanat Müziği sanatçısı Mine Geçili’nin Taşova ilçesinde dünyaya geldiğini belirten sanatçı Mürüvet Geçili; “Kızım Mine Geçili Taşova doğumlu ve Taşova doğumlu olmaktan kızım çok mutlu.

Taşova ilçesinde geçen 16 yıllık süre içerisinde çok güzel dostluklar kurduklarını belirten Mürüvet Geçili, Taşova’yı tekrar görmek, anıları yaşamak için ziyarette bulunduklarını belirtirken, Taşova ilçesini çok daha güzel, çok daha şirin bulduklarını belirttiler.

İlk fırsatta tekrar Taşova ilçesini ziyaret edeceklerini belirten Türk Sanat Müziğinin sevilen sesi Mürüvet Geçili, “Tüm Taşova halkına bizden selam olsun” dedi.

Haber: Sezgin Ünsal

Yorum Ekle