Amasya İtimat

50 YATAKLI TAŞOVA DEVLET HASTANESİ BOM BOŞ…

         1991/6 Eylül günü temeli atılan ve  11 yıl sonra 2002 yılında nihayet hizmete açıldı.. Sevincimiz  uzun sürmedi. Taşova’nın çilekeş insanları 50 km uzaklıktaki Amasya Devlet Hastanesinin koridorlarında hastasının tedavisi ile uğraşır oldu. Seçimler geldi, adaylar dolaştı vaatler verildi, nafile, Taşova Devlet Hastanesinin sorunlarını kimse umursamıyor.

         Nerede bu yetkili ve etkili kişiler; 50 yataklı hastanemizde 2 kişi yatılı tedavi görüyor, çünkü bir dahiliyeci yok, kadın doğum uzmanı yok, çocuk uzman doktoru yok. Bunu anlamak mümkün değil, Dializ ünitesi açıldı, 7adet dializ (böbrek) hastasına, Salı-Perşembe-Cumartesi günleri hizmeti Amasya’dan gelen  doktor sayesinde veriyor. Bir Dahiliye Uzmanı olsa 14 kişiye hizmet verecek  bu ünite. İlçemiz de  16 kişi böbrek hastası var, bunların 9 tanesi başka yerlerde tedavi görüyor. Buna bir çözüm yok mu?

 

       Amasya İl Sağlık Müdürlüğü’nün  Uzman Doktor dağılım listesine bakın;

 

        GÜMÜŞHACIKÖYÜ 7 UZMAN DOKTOR

 

        SULOVA 8 UZMAN DOKTOR

        MERZİFON 25 UZMAN DOKTOR

 

        TAŞOVA 2 UZMAN DOKTOR
       Bu doktorlardan birisi askerde

       Bu konuya sayın Amasya İl Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ ve İl Sağlık Müdürü’nün, Taşova Devlet Hastanesi’nin de hastalara en iyi hizmeti vermesi için gereğini yapmalarını Taşova insani olarak bekliyoruz…

                                        CHA-Taşova Gazetesi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.