Amasya İtimat

45 BİN LİRALIK PROJE KABUL EDİLDİ

TAŞOVA YEG İLE POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRİYOR

Taşova Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği’nin İçişleri Bakanlığına sunmuş olduğu, “Taşova YEG ile Potansiyelini Harekete Geçiriyor” adlı ilk projesi Bakanlık tarafından onaylandı. Derneğin sunmuş olduğu proje;

Taşova kırsalında yaşayan, dezavantajlı grupta yer alan engellilere, kadınlara ve herhangi bir meslek sahibi olmayan gençlere, eğitimle verilerek iş gücüne katılımlarını sağlamak suretiyle yerelde kalkınmayı hedefliyor.

Proje kapsamında eğitime katılacak kursiyerlere: “El Sanatları”, “Kırsal Turizm”, “İyi Tarım Uygulamaları”, “Sebze Meyve İşlemeciliği” alanlarında mesleki derslerin yanında; “Halkla İlişkiler ve İletişim”, “Pazarlama”, “İş Hukuku”, “Ticaret Hukuku”, “Genel Muhasebe”, Genel İşletmecilik” ve “Girişimcilik” eğitimleri verilerek iş gücü niteliği ve insan kaynaklarının geliştirilmesi, tarımsal faaliyetlerin artırılması ve faydalanıcıların refah düzeyinin artırılmasına katkı sağlanacak.

Taşova YEG’in, Taşova yerel potansiyelini hareke geçirmek için hazırlamış olduğu bu projenin protokol imzaları atılmış olup, proje 16 Ekim 2017 itibarı ile başlayacak.

Projeyi hazırlayan Taşova YEG Derneği yönetim kurulu üyesi Gülhan Çakır’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle