Amasya İtimat

10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ

Taşova Kaymakamı Uysal

“Basın ve basın çalışanları

çok önemli bir kamu hizmeti ifa etmektedir”

Taşova Kaymakamı Engin Uysal 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile ilçede görev yapan gazetecilerin gününü kutladı.

Kaymakam Uysal 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile yayınladığı mesajında, “Halkımızın haber alma ve bilgilenme hakkı demokratik hayatın özüne ilişkin temel unsurlardandır. Bunun en önemli aracı da basındır.

Bu anlamda, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, idareciler olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Ayrıca, İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde basının katkısı önem taşımaktadır. Basın ve basın çalışanları çok önemli bir kamu hizmeti ifa etmektedir. Bütün zorluklara rağmen bu saygın ve önemli hizmeti fedakarca yerine getiren basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.