Amasya İtimat

1. TAŞOVA YAĞLI GÜREŞLERİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

1994 yılında Taşovamızın kuruluşunun 50. yıl dönümünde Kırkpınar ayarında güreşlerle güreşe doyan ilçemiz, Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF önderliğinde 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü Türköz Gayrımenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Türköz sponsorluğunda yine Kırkpınar düzeyinde bir etkinlikle yağlı güreşlere olan özlemini giderecek.

Taşova Yağlı Güreşleri organizasyonu hazırlık çalışmaları çerçevesinde hem İstanbul’da hem de Taşova’da çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. 26 Temmuz 2018 günü ilçemize gelen TAŞDEF Genel Başkan Vekili Duran Kaplan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ü makamında ziyaret ederek güreş ve konser organizasyonu ile bilgi alış verişinde bulundu. Kusursuz bir organizasyon için tüm ayrıntıları Başkan Öztürk ile paylaşan Kaplan, Başkandan destek söz aldı. 27 Temmuz Cuma günü sitemiz editörü Ahmet Günaydın ile birlikte Kaymakam Kudret Kurnaz ile makamında görüşen TAŞDEF Başkan Vekili Kaplan güreş ve konser organizasyonu ile bilgi verdi.

29 Temmuz Pazar günü ise dernek başkanlarının katılımı ile İstanbul Eyüp’te bulunan Döner Deryasında istişare toplantısı yapıldı. TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 10.00-17.00 saatleri arasında  ilçemiz stadyumunda yapılacak 1. Taşova Yağlı Güreşleri ile aynı gün akşam 19.00-24.00 arası eski buğday pazarında yapılacak konser organizasyonuna tüm ilçemiz halkını davet etti.

Yorum Ekle