Amasya İtimat

Zabıta Amirliği Ramazan ve Covid Denetimi Gerçekleştirdi.

Belediye Zabıta Amirliği ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle esnaf denetimlerini arttırdı. Bu kapsamda; Fırın, pastane, market gibi gıda sektöründeki iş yerleri denetlendi.
İlçe genelinde vatandaşların huzuru ve sağlığı için görevlerini sıkı bir şekilde sürdüren Belediye Zabıta Amirliği ekipleri, Covid-19 salgınına karşı verilen mücadelesini ramazan denetimiyle sürdürüyor.

Ramazan ayının gelmesi ile denetimleri arttırdıklarını ifade eden Zabıta Amiri Ünal Hancı, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için her an görevimizin başındayız. Denetimler sırasında esnafımıza Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyarılarımızı yaparak maske dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ürün etiket kontrolü ve fırın denetimlerimizi de sürdürüyoruz.

Halkımızın sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra halkın ekonomisinin de takipçisiyiz. Zabıta Amirliğine bağlı tüm ekiplerimiz koronavirüsüne karşı teyakkuzda. Esnafımıza da duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yorum Ekle