Amasya İtimat

YÜRÜYÜŞ YOLUNA MUHSİN YAZICIOĞLU ADI VERİLDİ

DSCF0866Açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özgür Özdemir”Bu anlamlı bir  tören. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu  şahsen tanıdığım ve belli şekillerde beraber olduğum bir insan.İnsanlar  sağ iken kıymetleri fazla bilinmez ama öldükten sonra kıymetleri çok daha fazla biliniyor. Bizim istediğimi şu devletimize milletimize hizmet  etmiş olan ne kadar büyük insanımız varsa bunların isimleri anıtlaştırılmalı sebebi de belli dünya  dönecek insanlar  sürekli değişecek bu insanlarında anılması için bir şeyler yapılması lazım .

             Bizde Türk dünyasının liderlerinden biri olan ve manevi şahsiyeti ile Türkiye’de sevilen bir insan olduğu için sevildiği zaten cenaze töreninde belli idi Muhsin Yazıcıoğlu   abime  ben kendisine hep abi diye hitap etmişimdir .Ben kendisine cenabı Allahtan rahmet diliyorum.
               Kendisi elim bir kaza sonucu aramızdan ayrıldı.Şu an yaşamış olsaydı siyaseten farklı noktalarda olabilirdi. Taşova’da merhum Yazıcıoğlu hep rahmetle anıldı ve bizde ebedileştirmek istedik.
              Merhum Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesi için hem basında hemde sosyal medyada yapılan anketler sonucu buranın isminin Muhsin Yazıcıoğlu ismini Taşova’lar koydu.
DSCF0861 DSCF0863 DSCF0865 DSCF0866 DSCF0869 DSCF0870 DSCF0872 DSCF0873 DSCF0874 DSCF0876

              Muhsin Yazıcıoğlu yürüyüş yolu duaların okunması ve kurban kesilmesinden sonra protokol tarafından açılışı yapıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.