Amasya İtimat

Yüreğimizi ısıtan haber, DÖRT YIL SONRA KÖYLÜLERİ ZOR TANIDI…

26 Ekim 2021 günü

”TEKKELİ SEBAHATTİN ŞİMDİ DAHA MUTLU…”

Başlığı altında bir haber yapmışız: ”Onu Amasya yol kavşağında köyüne gitmek için araba beklerken görürdük. Sakusunun sağına-soluna doldurduğu kağıtlarla iki kişilik yer kaplayacağı için mi, yoksa arabayı toz eder ya da sürücünün kibirinden mi bilinmez çoğu aracına almak istemezdi. Belki saatlerce bekler ama Sebahattin bir şekilde menzil-i maksuduna erer ve evine  giderdi.

Uzun süre ilçemizde hamaliye işleri ile iştigal eden 54 yaşındaki Sebahattin Kaya, Tekke köyü Muhtarı Hasan Bolulu tarafından yaklaşık 2 yıl önce yine bakıma muhtaç aynı köyden Kaya Aydın ile birlikte Amasya’da Şeyhcui mahallesi, Türkistan caddesi no 118’de hizmet veren Özel Tekin Engelli Bakım Merkezi teslim edilmişti.” 2020 yılında bakıma muhtaç olması ve ihtiyaç duymuş olduğu bakım hizmetini yerine getirememesi nedeni ile Özel Amasya Tekin Engelli Bakım Merkezine yerleştirilen Kaya Aydın ve Sebahattin Kaya isimli tekke köyü (Akınoglu) adresine kayıtlı vatandaşlarımız bakım ve gözetim hizmeti aldığı Özel Tekin Engelli Bakım Merkezi Personelleri ve Tekke  Muhtarı Hasan Bolulu ile planlanmış olan ”Köyümüzü gezelim” etkinliğinde bulunuldu.

 

Eş dost tanıdık köylülerimiz ile hoş zaman geçiren Sebahattin Kaya ve Kaya Aydın‘ın mutlulukları fotoğraf karesine yansırken, Kaya ve Aydın’a köyleri Tekke’nin mesire yeri Akınoğlu Göl gazinosu da gezdirildi.

 

Yaklaşık 4 yıldır köyden uzakta olan Kaya ve Aydın’ı köy halkı güçlükle tanıdı. Çünkü özellikle Sebahattin sürekli kağıt toplayan, üstü başı yırtık olarak bilinirken yeni hali çok şaşırttı.

Bu güzel hizmetlerinden ve alakalarından dolayı Özel Tekin Engelli Bakım Merkezi Sorumlu Müdürü Kadir Salman ve Tekke köyü Muhtarı Hasan Bolulu’ya şükranlarımızı iletiyoruz.

Yorum Ekle