Amasya İtimat

YÜKSEK OKUL HAYIRLI OLSUN

Protokollere Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Eren ile üç ilçenin Kaymakam, Belediye Başkanları ve Dernek Başkanları imza atarken, Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz ile Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Canat  tarihi törene şahitlik ettiler.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Eren, mezun olacak öğrencileri diplomalı işsiz değil, aranılan diplomalılar olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda bulunan mevcut 15 program ile Merzifon Meslek Yüksekokulu’nda bulunan 5 programa ilaveten Suluova’da 7, Taşova ve Gümüşhacıköy’de 5’er ve Merzifon’da 2 olmak üzere toplam 37 programa erişeceklerini kaydeden Rektör Eren, 2010-2011 akademik yılına yaklaşık 500 öğrencinin kaydedilmesini beklediklerini ve bu manada görevlendirdikleri akademisyenlerin Ankara’da YÖK nezdinde temaslarda bulunduklarını ifade etti.

Protokol imzalarını Taşova Kaymakam Vekili  Tekin Dundar,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,İnşaat Mühendisi Emin Aydın attı.

Amasya Üniversitesi Salonu’ndaki törende; Amasya Emniyet Müdürü Ayhan Acet, Alay Komutanı Albay İhsan Sarı, Akademisyenler,Amasya Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim Kurt,Belde Belediye Başkanları,İl Genel Meclis üyeleri,Belediye Meclis Üyeleri,dernek ve oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

   CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.