Amasya İtimat

Yöresel Ürünler Satış Ünitelerinin yanına fırın yapılıyor

Belediye tarafından projelendirilen Amasya Orman İşletme Müdürlüğünce 2017 yılı Kasım ayında inşaatına başlanan Çamlıtepe Mesire yeri ve  Erbaa-Amasya kavşağında yöresel ürünler standı, Taşovalı bir firma olan Çam Vadi Turizm Gıda Tarım Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketine, aylık: 2 bin altı yüz, yıllık: 31 bin iki yüz lira karşılığında 10 yıllığına ihale edilmişti.

Amasya Erbaa kavşağında emekliler çeşmesinden itibaren 93 dönümlük alanda Yöresel Ürünler Satış Üniteleri, park ve bahçeler, kır düğün salonu ve mescid gibi yaşam alanları inşaatında son aşamaya gelindi.

Şehir girişindeki kavşağın hemen karşısında yer alan, eski emekliler çeşmesinin bulunduğu alana yapılan olan Yöresel Ürünler Satış Üniteleri standının yanına Trabzon ekmeği ve unlu mamüllerin imal edileceği modern fırın, lokanta, çay ocağı, mescit, tuvalet ve kamelyaların inşaatı tüm hızı ile sürüyor.

İlçemizde bol ve çeşitli miktarlarda yetişen yöresel ürünlerimizin, ulusal ve uluslararası düzeyde satış ve pazarlanma imkanını sağlayacağı ve ilçemize önemli bir katma değer oluşturması planlanıyor.

Yorum Ekle