Amasya İtimat

YKS ODAK TOPLANTISI STK”larla YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Avrupa Birliğinin birlikte sürdürdükleri  Ipard programı Leader tedbiri kapsamında 17-19 Ekim 2018 günleri arasında düzenlenen Yerel Kalkınma Stratejisi YKS  hazırlama eğitimi sonrasında ilçemizde açılış toplantısı 24 Ekim 2018 Çarşamba günü Müftülük Toplantı salonunda geniş katılımlı bir toplantı yapılmış, 26 Ekim Cuma günü ilk odak toplantısı kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile gerçekleştirilmişti.

Yerel Kalkınma Stratejisi YKS ikinci odak toplantısı ise 30 Ekim 2018 Salı günü saat 14.30’da Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Proje ofisi salonunda ilçemizde görev yapan Sivil Toplum kuruluşları (STK)”lar ile yapıldı.

Toplantıda; Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden derneğin Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel, YEG Denetleme Kurulu üyesi Avukat H. Şensoy Özdemir, Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın, LEADER, Yerel Kalkınma Stratejisi IPARD Programı hakkında bilgi verdiler.

Toplantıya katılan oda, vakıf, sendika, dernek, kooperatif başkanları hazırlanan anket formlarını doldurdular. Katılımcılar söz alarak köyden kente göçün azaltılması için görüşlerini dile getirdiler.

Yorum Ekle