Yine ŞİBAL Yine Başarı

Yine ŞİBAL Yine Başarı…

İlçemize 2004 yılında açılan Taşova Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi üniversiteye yerleştirmede artan bir başarı grafiği izlemektedir.

Okul yöneticilerinden aldığımız bilgilere göre:

“2019 YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarına göre okulumuzdan bu yıl sınava giren 91 öğrenciden 46’sı 1. yerleştirme sonucu üniversitelere yerleşmişlerdir. Bu öğrencilerimizden 19’u 4 yıllık fakültelere (Lisans), 27’si ise meslek yüksekokullarına (ön lisans) yerleşmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik edip, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyoruz.

4 yıllık fakültelere yerleşen öğrencilerimizin dağılımı şu şekildedir;

Eğitim Fakültesi: 4

Fen-Edebiyat Fakültesi: 4

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 5

İlahiyat Fakültesi: 2

İletişim Fakültesi: 3 

Havacılık Fakültesi:1

Ayrıca okulumuza bu yıl kayıt yaptıran 9. sınıf öğrencilerimizin ortaokul başarı puanlarının ve Liselere Giriş Sınavı başarılarının son iki yılda önceki yıllara oranla daha yüksek olduğu ve giderek arttığı görülmüştür. Bu da Taşova’mızın okulumuza teveccühlerinin bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. Bu inançla okulumuza kaydolan öğrencilerimizin hem akademik başarılarını hem de sosyal kültürel başarılarını daha üst seviyelere taşıma kararlığındayız.” demişlerdir.

YKS Yerleştirme Sonuç listesine ulaşmak için

…linke tıkayınız (Yeni Pencere Açılacaktır)…

.

Okulumuzun Etkinlik Arşivi (Arşiv Zenginleştirilmeye Devam Etmektedir)

.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberELMA-DER’den GAZETEMİZE ZİYARET
Sonraki haberKIRKHARMAN DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com