YILMAZ TUNA GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Hüzünlü bir türkü olmasına rağmen yediden yetmişe herkesin bildiği ve büyük bir beğeni ile dinlediği ”Karadır kaşların ferman yazdırır” türküsünün söz yazarı olan, ilçemizde 1969-1975 yılları arası Tapu Sicil Müdürlüğü yapan Mustafa Tuna görev yaptığı yıllarda Tepe mahallesine ilk ev yaptıranlardı.  1975’de emekli olana kadar ilçemizde ikamet etmiş memleketi Eskişehir’in Seyitgazi ilçesine yerleşen Tuna, 2009 yılında vefat etmişti.

Gençliğinin en güzel günlerini Taşova ilçemizde yaşayan Mustafa Tuna’nın oğlu Yılmaz Tuna, 45 yıl sonra 2019 Temmuz’unda ilçemizi ziyaret etti. Gençliğindeki Taşova’dan eser kalmadığını ifade eden Yılmaz Tuna, ilçemiz için görüşlerini; ”Bahçeli evlerin yerini beton binaların kaplaması beni üzdü.” şeklinde ifade etmişti. Taşova’yı hiç bir zaman unutamadığını söyleyen Tuna, emeklilik sonrası ikamet ettiği Seyitgazi ilçesinde ikamet ediyor.

Yılmaz Tuna, 29 Temmuz 2022 Cuma günü beraberinde ANKA Ajansı Muhabiri Rafet Öztürk ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Sitemiz Editörü Ahmet Günaydın ile eski Taşova’yı yad eden Tuna ilçemizden Alpaslan beldesine geçti.

Yorum Ekle