YİBO KASTAMONU’DA ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR

Hentbol 1. liginde hem ilimizi, hem ilçemizi başarı ile temsil eden Taşova YİBO Spor Hentbol Süper Ligi için büyük avantaj yakaladı.

Taşova YİBO Spor, 19-21 Nisan 2014 günü Ankara’da yarı final maçlarında Sakarya Büyükşehir’i 39-35, Eskişehir Anadolu Üniversitesini 27-25 mağlup etmiş, Konya Selçuklu Belediyesi ile 28-28 berabere kalarak finale yükseldi.

Takımımız,  Kastamonu Atatürk Spor salonunda 28 Nisan Pazartesi günü saat 17.00’de Kayseri Rainbow ile 29 Nisan 17.00 Konya Selçuklu Belediye ile ve 30 Nisan Çarşamba günü İzmir Göztepe ile finalde karşı karşıya gelecek.

Amasya ve ilçemiz spor ve ekonomisine son derece büyük canlılık getirecek süper lig hayalimizin gerçekleşmesi için  başta valimiz ve il gençlik spor müdürlüğü yetkilileri, ilçe protokolü ve spor severleri Kastamonu’ya bekliyoruz ve soruyoruz: Bu başarıyı Merzifon, Suluova veya Gümüşhacıköy yakalasa idi ilimiz protokolunun tavrı yine aynı olur muydu?

Başta bu denli ilgisizliğe ve maddi sıkıntılara rağmen takımızı şampiyonluğun eşiğine getiren antrenör Sercan Şenel, yönetici Ahmet Akçe, hentbolcularımız ve fedakar seyircilerimiz ile emeği geçen herkesi kutluyor, bu Süper lig için son fırsatı heba etmeyelim diyoruz.

Yorum Ekle