YEŞİLIRMAK TALEBE YURDU ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

Taşova Eğitim ve Kültür Hizmetlerine Yardım Derneği ile Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneğince ilçemizdeki kız ve erkek öğrenciler yararına düzenlenen kermes, 16 Nisan 2019 Salı günü saat 11.00’de eski Tekel bahçesinde törenle açıldı.

Eski Tekel Bahçesinde öğrenciler yararına açılan kermes açılışına Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve Amasya Yurtları temsilcisi Ahmet Bozarslan ile davetliler katıldı.

Kur-an”ı Kerim tilavetinden sonra açılış sunumunu   Yeşilırmak Talebe Yurtları Müdürü Aziz Yazıcı yaptı. Belediye Başkanı Bayram Öztürk; ”Yurtlar ve eğitim mekanlarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenlenen bu tür etkinliklerde Belediye olarak yer alıyoruz. Burada çok hayırlı bir iş için toplanmış bulunuyoruz. Kermese destek veren, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Kermesiniz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Konuşmalar sonunda İlçemiz Vaizi Turan Ali Durupınar’ın konuşması sonrasında davetliler tarafından kermes gezildi ve katılımcılara ikramlarda bulunuldu

16-26 Nisan 2019 tarihleri arasında açık tutulacak olan kermeste; el emeği, göz nuru işlemeler ve hayırsever vatandaşlarca kermese bağış yapılan eşyaların satışının yapıldığı gibi kermeste çeşitli ev yapımı börek, çörek, dolma, tatlı gibi ürünlerin satışı yapılıyor.

Yorum Ekle