Amasya İtimat

YEŞİLIRMAK ŞİİR VADİSİ ŞAİRLERİ ÇAMLIDEREDE BULUŞTU

Edebiyat Şiir Etkinlikleri:


YEŞİLIRMAK ŞİİR VADİSİ ŞAİRLERİ ÇAMLIDERE’DE BULUŞTU


Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Eğitimci Şair Ali Rıza Atasoy tarafından kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen Boraboy Şiir Günleri kültür ve sanat etkinliğinden yaklaşık bir ay sonra şairler Ankara’nın doğal güzellikleriyle tanınan şirin ilçesi Çamlıdere’de buluştular.


Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği öncülüğünde 25–26 Haziran 2010 tarihlerinde düzenlenen Çamlıdere Şiir Günleri kültür ve sanat etkinliğine Boraboy’da olduğu gibi ülkemizin çeşitli illerinden gelen 40 civarında şair katıldı. İlçenin mesire yeri Çamkoru’da İzcilik Dairesi tesislerinde ağırlanan şairler Çamlıdere’nin doğal güzelliklerine hayran kaldılar ve birbirinden güzel şiirler seslendirdiler.


Çamlıdere Kaymakamı Hüseyin Parlak, Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği başkanı Gazeteci Yazar Ali Öcal ve Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy etkinliğin açılışında birer konuşma yaparak katılımcı şairlere ve konuklara manevi mimarımız Şeyh Ali Semarkandi Hazretlerinin diyarı şirin ilçemiz Çamlıdere’ye hoş geldiniz dediler ve bu sanat etkinliklerinin her zaman yanında olduklarını ve destekleyeceklerini belirttiler. İki gün süren etkinlik sonrasında katılımcı şairler de memnuniyetlerini dile getirerek Çamlıdere’nin doğal güzelliklerine ve mistik yapısına hayran kaldıklarını, bu tür etkinliklerin her zaman içinde yer alacaklarını belirttiler. www.camliderem.org


Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.