YEREL SEÇİME DOĞRU.

           

  30 Mart 2014 yaklaştıkça havalar soğuyacak ,siyaset kazanı kaynayacak.Adaylar, aday adaylıklarını açıkladıkça,kazanın altına odun   daha fazla atılacak.

       Adayların taraftarları ise  çoktan ateşi körüklemeye başladılar bile. Kahvelerde, sokaklarda hatta her yerde bir seçim muhabbeti aldı başını gidiyor; “Bu adam iyidir bunu destekleyelim,bu adam yemez yedirmez,bundan ne hayır gördük ki neden seçelim, bu adamın ağzı iyi laf yapar, bunlar geçmişte ne yaptılar da şimdi yapacaklar.”Artık bu cümleleri her yerde duymaya başladık.

      30 Mart’a kadar da vatandaşın bunların haricinde diğer gündemleri ikinci planda kalacak. Vatandaş vaade falan bakmıyor. Vatandaş için, projeymiş, meclis üyeleriymiş hiçbir önemi yok. Önemli olan adayla bir bağının bulunmasıdır. Bir de yarın çocuğumu işe alır mantığı. O yüzden adaylar hiç kendinizi yıpratmanıza gerek yok. Sadece ortamını bulup etkili konuşmalar yapın, vatandaşı inandırın.  Beş yıl sonrada bu adam hiçbir şey yapmadı diyerek sızlanıyor ve yeni bir seçim döneminde yine aynı havaya giriyor.

     Seçmenin düşüncelerinin değişmediği bu  ilçede, siz istediğiniz kadar değiştirmeye, yenilemeye çalışın hiçbir faydası olmasa da 2014 yerel seçimlerin ilçemize hayırlı olmasını dileriz.

   Konuyla ilgili görüş ve yorumlarınızı sitemizde yayınlayacağız

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.