Amasya İtimat

TAŞOVA DEVLET HASTANESİNDEN YENİ BİR HİZMET

     Devlet hastanemizin bünyesinde Dahiliye Uzman Doktoru Özde Elverdi başkanlığında  hastalara “Evde Sağlık Hizmetleri “ bir sağlık görevlisi, bir hemşire ve bir araçla hizmet vermeye başladı.

    İlçemiz Devlet Hastanesinin   kısa süre önce başlattığı  evde sağlık hizmetleri uygulamasında bugün 28 hastaya ulaşıldı.  Evde Sağlık Hizmetleri; İlk aşamada yatağa bağımlı hastalar olmak üzere; bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan, KOAH vb. solunum sistemi hastalığı olan, ileri derecede kas hastalığı olan bireylere evinde ve aile ortamında sağlık hizmeti veriliyor.

     Başvurular, hastalar veya aile bireyleri tarafından Evde Sağlık Hizmeti Başvuru Formu ile yazılı  yapılıyor. Dahiliye Uzman Doktoru Özde Elverdi’nin onayı ile  hastaya evde sağlık hizmetlerini  almaya başlıyor.

Hastane Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzman Doktoru Ali Rıza  Kanra ,  Evde Sağlık Hizmetlerinden  hasta ve yakınlarının nasıl faydalanacağını açıkladı.”Evde Sağlık Hizmeti Birimlerimiz  vatandaşlarımız tarafından büyük takdir toplayan bu hizmet ilçemizde  her geçen gün yaygınlaşmaya ve hizmet verilen hasta sayısı artmaya devam ediyor. Halen  ilçemizde  28 hastaya   Dahiliye Uzman Doktoru  Özde Elverdi  kontrolünde evde sağlık hizmetleri sorumlusu Fatih Kısa bir hemşire  ve bir araçla vatandaşlarımıza hizmet verilmeye devam edilmektedir. Evde sağlık hizmetleri kapsamında; tetkik, tedavi, pansuman, yara bakımı, sonda uygulamaları, yakınlarına psikolojik ve sosyal destek hizmetleri veriliyor.  Hastaların sağlık ihtiyaçları ve hastalık halleri sona erene kadar gerekli bütün sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Ayda, haftada  ve her gün  gördüğümüz hasta var. O kişinin ihtiyacına uygun bir tedavi yerine getiriliyor.  Gerektiğinde hastalar evlerinden  sağlık ekiplerimiz tarafından hastaneye naklediliyor ve hastanedeki işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine götürülüyor. “dedi.

       Devlet Hastanemizin başlattığı “Evde sağlık Hizmetleri” programında görev yapan tüm sağlık ekibinin çalışmalarını yürekten kutluyoruz.

DSCF0668 DSCF0679 DSCF0673 DSCF0672 DSCF0682 DSCF0685 DSCF0668

DSCF0508

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.