YEREL EYLEM GURUBU DERNEĞİ DENETLENDİ

YEG’lerin mevcut uygulama süreçlerini yerinde değerlendirmek üzere Tarım Orman Bakanlığı Yönetim Otoritesi saha ziyareti program çerçevesinde Taşova Yerel Eylem Gurubu YEG Derneğini ziyarette bulundular.

18 Ekim 2022 Salı günü gerçekleştirilen  ziyarette; YEG Başkanı Kadir Aydoğan, Denetleme Kurulu Başkanı Avukat H. Şensoy Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Günaydın ve YEG Müdürü Gülhan Çakır hazır bulundular. Denetmen Filiz Şener ve Alpay Ülgentürk tutulması gereken defterleri incelediler.

Üreticilerin hayatını kolaylaştırmak için makina ve ekipman tedarik eden YEG Derneğinin üç ayrı projesi olan; Taşova Himmet Aydemir Halk Eğitim Merkezinde Tam Otomatik Nakış Makinesi, Andıran köyünde Marmelat ve Salça Sıkma ve Vakumlama Makinesi, Yukarı Baraklı Köyündeki Üzüm Sıkma Makinasını inceleyerek kullanıcılarla konuştular. Denetleme ekibi Hünerli Eller Kadın Kooperatifini de ziyaret ettiler.

Son olarak Taşovamızın marka değeri Boraboy gölünü ziyaret eden Denetleme ekibi akşam saatlerinde ilçemizden ayrıldılar.

Yorum Ekle