Yenidere köyü yeniliklere hız kesmeden devam ediyor…

Afete maruz kaldığı için halen bulunduğu mahale iskan edilen, geniş ve düzenli caddeleri ile modern bir köy görünümünde olan Amasya Devlet karayolu 16. kilometresindeki Yenidere köyü şirin bir belde olma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz aylarda köyde gerçekleşen yangın ile köyde bir ev tamamen yanmış ve kullanılamaz hale gelmişti. Köyde yangın söndürme ve yol yıkama amaçlı kullanabilmesi için itfaiye tankeri ihtiyacı olduğunu dile getiren Köy Muhtarı Aslan Yüksel’in bu çağrısına köylülerden genç iş adamı Halil Yüksel cevapsız kalmadı.

İstanbul Başakşehir’de ikamet eden 10 yıldır reklam ve matbaa hizmetini sürdüren Genç iş adamı yeni bir itfaiye tankerini köyüne bağışta bulundu. Halil Yüksel yaptığı açıklamada; “Allah’a hamdolsun bizlere bu hizmeti yapmak nasip oldu, bahçedeki 1 ağacın, ahırdaki 1 kuzunun, köylülerimizden 1 vatandaşın yangından kurtulmasına vesile olup hayır duasını almamız bize bir ömür yeter. Allah imkan verdikçe köyümüze elimizden gelen yardımı yapmaya her zaman hazırım.” dedi.

OYUN  PARKI, SPOR, EGZERSİZ ALANLARI ve ÇİM FUTBOL SAHASI

Yenidere Köyü Muhtarı ve ekibinin görevi devraldığı günden bu yana civar köylere örnek olmaya devam ediliyor.
Muhtar Aslan Yüksel ve ekibi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi…
Köye çocuklar için oyun parkı, yetişkinler için spor ve egzersiz ekipmanlarını aynı zamanda çim futbol sahasını da çok yakında köylülerin hizmetine sunacak.

Muhtar Yüksel; Yıl sonuna kadar asfaltsız ve parke taşsız tek bir sokağı bırakmamayı hedeflediklerini belirterek, ”Yıllardır Yenidere köyüne hakettiği hizmetin sunulmadığını ve bu dönemde eksiklerin tamamlanması noktasında var gücümüzle köyümüze hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Muhtar Aslan Yüksel İtfaiye tankeri için Halil Yüksel’e, Park ekipmanlarının montajında desteklerini esirgemediği için başta Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya ve Amasya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne teşekkür ettiklerini ifade etti.

Yorum Ekle