Yeni Taşova Gazetesi Tarih:17 Ocak 2003 Cuma Sayı:1865

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:17 Ocak 2003 Cuma Sayı:1865

DEVLET HASTANESİNE ÖZEL ODA KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

23 Ekim 2002 günü hizmete giren Devlet Hastanesine 19 adet özel oda yapılması ile ilgili Kaymakam Mustafa Çit başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Daire Amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı toplantıda; 4 adet tek kişilik, 15 adet 3 kişilik özel oda donatımı kampanyası büyük ilgi gördü.
Oda donatımı için taahhütte bulunan kişi ve kuruluşların listesini önümüzdeki sayımızda okuyabilirsiniz.
Yine hastaneye alınacak tıbbi malzeme, mefruşat ve diğer malzemeler için yardımda bulunacak hayırsever vatandaşlarımız için kampanya devam edecek ve 500 milyon liranın üzerinde yardım yapacak vatandaşların isimleri pirinç levha ile yazılacak ve bağış yapanlara makbuzları ve teşekkür belgeleri takdim edilecek.
Bağış için Ziraat Bankası TL Hesap No: 226246, Euro Hesap No: 226325
İş Bankası TL Hesap No: 203642, Euro Hesap No: 59119

Hayırseverler 0358 312 24 24 nolu telefondan bilgi alabilirler.

BELEDİYEDEN EĞİTİME DESTEK

İlçemiz Belediye Başkanı Özgür Özdemir üniversite hazırlık kitabını eğitim camiasına kazandırdı.
“Üniversiteye Hazırlanıyorum” adı altında 2 ciltlik toplam 1000 sahife kitaptan 110 adet bastırarak Liseye 40 takım, Sağlık Meslek Lisesi ve Çok Programlı Lise’ye 20’şer takım, Halk Kütüphanesine 10 takım, İmam-Hatip Lisesi’ne 5 takım hediye etti.
Belediye Başkanı Özgür Özdemir’i eğitime yaptığı bu katkısından dolayı kutluyoruz.

İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE RAHİM GEZER ATANDI

Bir süredir boş bulunan İlçe Tarım Müdürlüğüne Ziraat Mühendisi Rahim Gezer atandı.
İlçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Rahim Gezer’e yeni görevinde başarılar dileriz.

BİYOGRAFİSİ:

1964 Uluköy doğumlu olup, ilk ve orta okulu Uluköy’de, Liseyi Ankara Meteoroloji Teknik Lisesinde tamamladı.
1981’de Yeşilköy Hava Limanı Meteoroloji Müdürlüğünde göreve başlayan Gezer daha sonra Merzifon 5. Ana Jet Üssü Meteoroloji Müdürlüğü, Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ve Taşova Tarım İlçe Müdürlüğünde görev yaptı. AÖF İktisat bölümü ve OMÜ Ziraat Fakültesi mezunu olan Gezer, evli ve 2 çocuk babası.

PTT TELEFON TAHSİLATINA DEVAM EDİYOR

İlçemizde özel telefon tahsilat bayilerinin yanı sıra PTT’de telefon faturalarını tahsil etmeye devam ediyor.
PTT ayrıca öğle mesaisinde de telefon tahsilatı yapıyor.

Amasya DSİ : 2 Taşovaspor : 6

Taşovaspor ilk yarının son maçını 12 Ocak Pazar günü Amasya’da DSİ Spor ile karşılaştı ve rakibini farklı bir skorla mağlup etti. Maçın 20. dakikasında Onur Taşovaspor’u 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu skorla sona erdi.
İkinci yarıya hızlı başlayan Taşovaspor 48. dakikada Mutlu ve 58. dakikada Cevat’la bulduğu göllerle farkı 3’e çıkardı. DSİ spor ise 63. dakika Emre ve 66. dakika Ümit ile üst üste iki gol buldu ve bir anda farkı 1’e indirdi. Daha sonra toparlanan Taşovaspor 68. dakikada Onur, 80. dakikada Ömer ve 89. dakika da Onur’un attığı goller ile rakibini 6-2 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Taşovaspor bu hafta sonu Amasya’da Belediyespor ile saat 13.00’de karşı karşıya gelecek.

KISA HABERLER

 

  • Genç Parti İlçe Teşkilatının 1. Olağan genel kurul toplantısı 18 Ocak 2003 Cumartesi günü (yarın) saat 10.00’da Genç Parti’nin Çağpar Caddesindeki binasında başlayacak.
  • Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yapımına başlanan Sepetli, Arpaderesi, Gürsu ve Çalkaya köylerini ilçemize bağlayan köprü ulaşıma açıldı.
  • Karadenizlilerin dernek kurma çalışmalarında start verildi. 7 kişilik kurucular kurulunu belirleyen Karadenizliler Derneği Altun İşhanı 3. katında yakında hizmete girecek.
  • 11 Ocak 2003 günü ilk kez düzenlenen Cumartesi Pazarı bundan böyle her Cumartesi günü kurulacak.
  • Mukaddes topraklara giden hacı adaylarını 13 Ocak 2003 Pazartesi günü uğurladık. Hacı adayları için ikindi namazını müteakip Merkez Çarşı Camii önünde bir tören düzenlendi.

 Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.