Yeni Taşova Gazetesi Tarih:10 Ocak 2003 Cuma Sayı:1864

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:10 Ocak 2003 Cuma Sayı:1864

SEPETLİ KÖPRÜSÜ ULAŞIMA AÇILIYOR

Sel felaketi nedeni ile 2 kez yıkılan, ilçemiz ile Arpaderesi, Gürsu, Çalkaya, Sepetli köylerini birbirine bağlayan Sepetli köprüsü önümüzdeki hafta içerisinde yaya ve araç trafiğine açılıyor.
Ekim ayında inşaatına başlanan köprünün yatağı genişletilerek yapımı tamamlandı. 13 Ocak günü yolun bağlantıları bitirilerek önümüzdeki hafta yaya ve araç trafiğine açılacak.

KARADENİZLİLER DERNEK KURMA HAZIRLIĞINDA

İlçemiz ve köylerinde mukim Karadenizli vatandaşlar dernek kurmak için hazırlıklar yapıyor.

Dernek kurma çalışmaları sürdürülen istişareler sonucunda yarın saat 18.00’de Atatürk Bulvarındaki Kenan Yıldırım’a ait çayocağında bir toplantı düzenlenecek.

KURBAN BAYRAMI İÇİN TOPLANTI YAPILDI

11 Şubat’ta başlayacak olan Kurban Bayramında kesilecek hayvanların kulak küpesi olması zorunluluğu hakkında ilçemizde bir toplantı yapıldı.
Öğretmenevi yemekhanesinde Kaymakam Mustafa Çit başkanlığında yapılan toplantıda yapılan toplantıda İl Tarım Müdürlüğünden gelen yetkililer konu hakkında açıklamalarda bulundular.
Toplantıda Belediye Başkanları ile köy ve mahalle muhtarları hazır bulundu.

İLK CUMARTESİ PAZARI YARIN AÇILIYOR

İlçemizde Perşembe günleri kurulan pazarın yanısıra yarından itibaren Cumartesi günleri de pazar kurulacak.

İlki yarın başlayacak olan pazar Belediye Caddesi üzerinde kurulacak sebze, giyim ve çeşitli emtiaların satışı yapılacak. Cumartesi pazarında sergi açmak için 100’den fazla esnaf başvuruda bulundu.

SSK SAĞLIK İSTASYONUNDA TC. KİMLİK NUMARASI OLMAYANLARIN MUAYENESİ YAPILMAYACAK

SSK Genel Müdürlüğünce alınan karar uyarınca Sosyal Sigortalar Kurumunda sağlık hizmeti alan SSK’lılardan, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Hüviyet Cüzdanı kimlik numarası olmayanların muayenesi yapılmayacak. Yetkililer; mağdur olmamaları için bir an önce nüfus hüviyet cüzdanlarını değiştirerek T.C. Numarası almalarını istedi

LİSE OKUL AİLE BİRLİĞİ YÖNETİMİ DEĞİŞTİ

1970 yılında kurulan ilçemiz lisesinde 28 Aralık 2002 günü Okul Aile Birliği için seçimler yapıldı.
Saat 10.00’da başlayan toplantıda eğitim kalitesinin artırılması konusu görüşüldü. Yapılan seçimlerde; başkanlığa Gülahmet Yolaçan, başkan yardımcılığına Ömer Alpat, sekreterliğe Ayten Çınar, asıl üyeliklere Aysel Pelitli ve Osman Özdemir seçilirken, denetleme kurulu asıl üyeliklerine ise Adem Uludağ, Mahmut Gümüş ve İsmail Bayrak seçildiler.
Okul Aile Birliği Başkanı Gülahmet Yolaçan yaptığı açıklamada:

Tek bilgisayarın bulunduğu liseye bir bilgisayar sınıfı açılması gerektiğini, arşivin yeniden düzenlenmesini, Atatürk köşesinin güzelleştirilmesini ve okul bahçesinde düzenleme yapılması için kararlar alındığını söyleyen Yolaçan, bu konularda önce yetkililerden ve öğrenci velilerinden maddi ve manevi yardım bekliyoruz, 2003 yılı Mayıs ayında Taşova Lisesi mezunları günü düzenlenleneceğini, mezunların bu konu ile ilgili 3120232 nolu telefona başvurmalarını istedi.

DEVLET HASTANESİNE ÖZEL ODA İÇİN TOPLANTI

23 Ekim 2002 günü hizmete açılan ilçemiz Devlet Hastanesi için özel oda oluşumu ve dernek kaynakları konusunda ön görüşme ve fikir alışverişi için bir toplantı yapılacak.
Toplantı bu gün Devlet Hastanesi yemek salonunda saat 13.30’da başlayacak

HACI ADAYLARINI PAZAR GÜNÜ UĞURLUYORUZ

Bu yıl ilçemizden mukaddes topraklara uğurlayacağımız 48 hacı adayı 12 Ocak 2003 Pazar günü yola çıkıyor.
48 hacı adayından 20’si ilçe merkezinden, diğer 28’i ise köy ve kasabalardan

TÜRK TELEKOM 2. TAHSİLAT BÜROSU HİZMETE GİRDİ

Telefon tahsilatının özelleşmesinden sonra ilki geçtiğimiz yıl açılan Türk Telekom tahsilat bürosuna bir yenisi daha eklendi.

Firdevs Güngör tarafından Oteller Caddesinde açılan Türk Telekom Tahsilat bürosu dünden itibaren faaliyete başladı.

GENÇ PARTİ KONGRESİ 18 OCAK’TA

Ekim ayında ilçe teşkilatını kuran Genç Parti ilk olağan kongresini 18 Ocak 2003 Pazar günü yapacak.
Çağpar Caddesinde parti binasında saat 10.00’da başlayacak kongrede; ilçe başkanı, yönetim kurulu ve il kongresi delegelerinin seçimi yapılacak.

YILMAZ ÖZTÜRK GENÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ

Yemişen mahallesi halkından ilçemiz eski esnaflarından Dursun Öztürk’ün oğlu Yılmaz Öztürk (30) vefat etti.
İstanbul’da ikamet eden Yılmaz Öztürk rahatsızlığı sonucu vefat etmiş olup dün, Cumhuriyet mahallesi kabristanlığında toprağa verildi.

Merhum’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle