Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:15 Mart 2002 Cuma Sayı:1824

Taşova Gazetesi başlığı

Tarih:15 Mart 2002 Cuma
Sayı:1824

Yeni Taşova Gazetesi

Bölgemizin En Modern Ve En Güzel Düğün Salonu Esençay’da Hizmete Girdi
Esençay kasabasında yapımına 2000 yılında başlanan Esençay Belediyesi Düğün Salonu tamamlandı. Bir kasabadan çok büyük şehirlerde görebileceğimiz güzellik ve modernlikteki düğün salonu, belediyenin kendi imkânlarıyla 30 milyar liraya maloldu. İlimiz ve bölgemizin en güzel düğün salonu olma niteliğine sahip Esençay Belediye Düğün Salonu 700 m2 büyüklüğünde olup, her şey en ince teferruatına göre düşünülmüş. Çevre köylerden de kiralanan düğün salonunun yapımındaki büyük emeğinden dolayı başta Esençay Belediye Başkanı Ömer Özdemir ve emeği geçen herkesi kutlarız.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.
İlçemiz Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan genel kurul toplantısı 10 Mart 2002 Pazar günü Belediye Düğün Salonunda yapıldı. Açılış ve saygı duruşundan sonra divan heyetinin seçimine geçildi. Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hatay Karaman divan başkanlığına, Fevzi Aykan başkan yardımcılığına, Ahmet Üstün katipliğe oy birliği ile seçildi. Oda yönetim kurulu başkanı Ahmet Aydın yönetim kurulu faaliyet raporunu okuduktan sonra denetleme kurulu raporunun okunmasına geçildi. Her iki rapor da aklandı. Toplantıda iki liste seçime katıldı. Yapılan oylamada Ahmet Aydın’ın listesi 120 oy alarak seçimi kazandı. İhsan Özsoy başkanlığındaki liste ise 118 oy aldı. Yeni seçilen kurul üyelerini kutlar, yapacakları hizmetlerin üyelere hayırlı olmasını dileriz.
Kongreden Notlar:
* İlanda 9 Mart Cumartesi saat 14.00’de toplantı olacağı belirtilmesine rağmen bir kısım üyeler toplantı salonuna gittiklerinde düğün yapıldığını görünce şaşırdılar.
* Kongrede Türk bayrağı bulunmadığı gözlendi.
* İki liste bulunmasına rağmen toplantıda İhsan Özsoy ve ekibi ne söz alarak konuştu ne de bir teklifte bulundu.
* Amasya’dan toplantıya katılan Esnaf ve Sanatkârlar Odası temsilcilerinin hemen alelacele kongreyi bitirmek istemeleri dikkatlarden kaçmadı.
* Mevcut Oda Başkanı Ahmet Aydın’ın kongre boyunca divan heyetiyle beraber oturduğu gözlendi.
* 238 üyenin katıldığı kongrede hiç bir üyenin konuşma, tenkit, dilek ve temennide bulunmaması çok ilginçti.

Belediyeden Temizlikte Yeni Uygulama
İlçemiz Belediyesi 1 Nisan 2002 gününden itibaren temizlikte yeni bir uygulama başlatıyor. Gündüz yapılan temizlik, 1 Nisan 2002 günüden itibaren saat 18.00 ile 24.00 arasında yapılacak. İlçemizin muhtelif yerlerinde bulunan çöp varilleri kaldırılacak. Çöpler poşet içinde şırası alınarak temizlik araçlarına verilecek. Zabıta Amirliği; “Yapılacak yeni uygulama ile insan sağlığına zararlı olan haşerat türü parazitlerin ortadan kalkacağı ve temiz bir hayat için temiz bir çevreye kavuşabilmek için tüm halkımızın bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” dediler.

Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Sürüyor
Ülke genelinde başlatılan “Ulusal Eğitime Destek Kampanyası”na Belevi kasabası da katıldı. Belevi İlköğretim Okulu ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan kursa 12 kursiyer katılıyor. 4 Mart 2002 tarihinde açılan kursun 15 Haziran’a kadar devam edeceği bildirildi. Kursa katılan vatandaşlara kurs bitiminde İlkokul diploması verilecek. 200 saat olarak planlanan kursun öğretmenliğini Belevi İlköğretim Okulu öğretmeni Hasan Armağan yapıyor.

Taşovaspor Son Virajda
Amasya 1. Amatör Küme’de play-off’a kalan Taşovaspor 10 Mart 2002 Pazar günü Suluova’da karşılaştığı play-off’un ilk maçında Amasya Köyhizmetlerisporla 0-0 berabere kaldı. Bu maçta hakeme itiraz eden Sancar kırmızı kart gördü. Taşovaspor 2. maçında 13 Mart Çarşamba günü Amasya’da Suluova Şekerspor ile karşılaştı. Maçın henüz 2. dakikasında Mustafa’nın sağ kanattan yaptığı ortaya Mutlu dokundu ve Taşovaspor 1-0 öne geçti. 40. dakikada ise bu sefer golü atan Mutlu Ömer’e ara pasını verdi ve Ömer 30 metreden sert bir vuruşla kalecinin üstünden skoru 2-0 yaptı. Maçın 2. yarısında 56. dakikada kazanılan penaltı atışını kaptan Bilgin kullandı ve durum 3-0 oldu. Kaleci Ahmet’in yaptığı uzun degajla buluşan Mutlu topu kalecinin altından kaleye yollayarak kendisinin 2. Taşovaspor’un 4. golünü attı. 84. dakikada ise Suluova Şekerspor’un kazandığı penaltıyı kaleci Ahmet kurtardı. Bundan 1 dakika sonra hakem yine penaltı verdi rakip takım durumu 4-1 yaptı. Maçın 89. dakikasında bu sefer pası veren Levent ve Mutlu hetrik yaparak kendisinin 3. gölünü, Taşovaspor’un 5. Golünü atarak skoru belirledi.5-1.
Taşovaspor bu pazar günü yine Amasya’da ilk iki maçını kazanan Suluova Gelişimspor ile şampiyonluk maçına çıkacak. Taşovaspor yönetim kurulu tüm Taşovalıları maça davet etti. Diğer maçlarda alınan sonuçlar ise şöyle:
S Şeker 2 S Gelişim 3
A. Köyhizmetleri 2 S Gelişim 3

ADD Kongresi Yarın
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 4. Olağan genel kurul toplantısı yarın yapılacak. Kongre saat 13.00’de Öğretmenevi yemekhanesinde gerçekleştirilecek.

Şoförler Odası Seçimi Yarın
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı olağan genel kurulu yarın yapılacak. Yarın saat 13.00’de Belediye Düğün Salonunda başlayacak olan kongrede 2 aday yarışacak

Belevi Kasabasında Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor
Belevi kasabasında Belediyece geçen yıl kasabanın hemen güneyindeki tepelere 1000 adet Çam fidanı dikilmişti. Bu senede aynı tepeye 750 adet Çam fidanı dikilerek ağaçlandırma çalışmalarına devam edildi.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.