Amasya İtimat

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:15 Ağustos 2003 Cuma Sayı:1895

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:15 Ağustos 2003 Cuma Sayı:1895

TOKSOY Lokali Törenle Açıldı

1996 yılında kurulan Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin lokali törenle hizmete girdi.

14 Ağustos 2003 (dün) saat 12.00’de Eski Buğday Pazarı Belediye İşhanı 2. Katında hizmete giren TOKSOY lokalinin açılışını Kaymakam Mustafa Çit yaptı.

Daire Amirleri, Siyasi Parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve yoğun bir katılımın olduğu törende dernek lokalinin bir bölümünde hazırlanan şark köşesi davetlilerin büyük beğenisini topladı.

4. Karsavul Yayla Şenlikleri yarın başlıyor

4.üncü Karsavul Köyü Yayla Şenlikleri 16 Ağustos 2003 (yarın) başlayacak olup, şenliklerde Hüseyin Yıldırım sunuculuğunda gün boyu eğlence, Mahalli sanatçılar, Halit Canik (T.H.M), Emel ve Fatih Ceyhan (T.H.M), Barış Var ve Samsun Konservatuar Grubu, Yakup Canik (Tiyatro Gösterisi), Suluova Kafkas Halk Dansları Ekibi, Piyanist Alpaslan ve Mihrican Bahar konser verecekler.

Destek Kasabası 1, Yayla Şenliği 17 Ağustos’ta

Destekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından tertiplenen 1. Yayla Şenliği 17 Ağustos 2003 Pazar günü yapılacak.

Destek Kasabası Yaylasında saat 10.00’Da başlayacak şenlik saat 20.00’ye kadar sürecek olup, program davetlilerin tanıtımı ile başlayacak.
Çeşitli konuşmaların yapılacağı şenlikte yemek, orkestra eşliğinde canlı müzik ve Halk Oyunları Ekibi gösterileri yer alacak.

Çakırsu Yaylası şenlendi

Çakırsu Köyü (Yonnus) 2. Yayla Şenlikleri 10 Ağustos Pazar günü yapıldı.
Çakırsu köyü Yemişen Yaylasında sabah başlayan şenliklere köy halkı ve çevre köylerle ilçe merkezinden yoğun katılım oldu.

Aşık Nuri Yücel’in konseri ile coşan gençler gün boyunca eğlendiler.

Belediye İş Sendikası Temsilci Seçimi 18 Ağustos’da

Türk-İş Belediye İş Sendikası Şube Başkanlığı Taşova Temsilciliği seçimi 18 Ağustos 2003 Pazartesi günü yapılacak.

80 üyenin oy kullanacağı seçim, Belediye Düğün Salonunda yapılacak.

Haşhaş kabuğu alımları devam ediyor

İlçemizde son yıllarda ekimi çoğalan haşhaş ürünü kabuk alımları devam ediyor.

Taşıyıcılar Kooperatifi bahçesinde Toprak Mahsulleri Havza Ajans Müdürlüğü’nce alımı yapılan haşhaş kabuğunun kilosu 1.500.000 TL olup, önümüzdeki günlerde ödemelere başlanacak.

Haşhaşın içi ise, özel sektör tarafından kilosu yaklaşık 850 bin liraya alıcı buluyor.

Tahsin Canik vefat etti

Aslen Karsavul köyünden olup, emekli olduktan sonra Erbaa’ya yerleşen ilçemiz Belediyesi eski tahsildarı ve Nikah Memuru Tahsin Canik vefat etti.

13 Ağustos 2003 günü Erbaa’da verilen toprağa merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Devlet Hastanesi’nden güzel hizmetler

23 Ekim 2002 tarihinde hizmete açılan ve her geçen gün tam teşekküllü hale gelmesi için çalışmaların sürdürüldüğü ilçemiz Devlet Hastanesinin özel odaları tamamlanmış olup, Diş Ünitesinin donanımı sürüyor.

Hastalara daha kaliteli ve verimli hizmet sunulabilmesi için Hastanede doğabilecek aksaklıkların giderilmesi için hasta ve yakınlarının hastane idaresine direk ulaşabilecekleri gibi, mesai saatleri dışında Hastane Başhekimi Op. Dr. Murat Çan 0532 545 9701, Hastane Müdür V. Serkan Dönmez 0532 765 1233 nolu cep telefonlarına baş vurabilecekler.

Çevre düzenleme ve yol çalışmalarının sürdüğü hastanede halen bir genel cerrah, 2 kadın Doğum Uzmanı, 1 Dahiliye Uzmanı (10 içinde göreve başlayacak), 1 Diş Hekimi, 5 Pratisyen Hekim görev yapıyor olup, Çocuk Hastalıkları Uzmanının da ataması yapıldı.

Yeni Mahalle Park inşaatı sürüyor

İlçemiz Yeni Mahalle’de yapımına başlanan park inşaatı sürüyor.

40 dönümlük alan üzerinde yapılmakta olan Ferhat ile Şirin Parkı ilk etapta kamelyalı halka açık bölümde günü birlik piknik alanları ile hizmete girecek.

Park alanında; küçük şelaleler, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve balıkçı terasları yapılacak.

Ferhat ile Şirin Parkının ilk etabı Eylül ayında, tamamı ise 2003 yılı içerisinde bitirilecek olup, 200 milyara mal olacağı öğrenildi.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.