YENİ SANAYİ BÖLGESİ İLE İLGİLİ GELİŞMELER DEVAM EDİYOR

28 Aralık 2018 günü ilçemizde yeni bir sanayi bölgesi kurulması ile ilgili Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun başkanlığında yönetim kurulu üyeleri Vali Osman Varol’u ziyaretle başlayan süreç devam ediyor.
Sonrasında TESOB Başkanı Torun, ilçemiz Kaymakam Mustafa Berk Çelik ile göreve başladığı günden itibaren ilçemize kurulması istenen sanayi bölgesi ile alakalı fikir alış-verişinde bulunulmuş ve 2019 Kasım ayında saha gezisi yapılmıştı.
15 Ocak 2020 Çarşamba günü Amasya Sanayi Ticaret İl Müdürlüğüne Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Adnan Kara tarafından sanayi sitesi kooperatifin doluluk oranının %100’ü aştığını ve boş iş yeri kalmadığının bildirilmesi üzerine, 21 Ocak 2020 Salı günü Sanayi Ticaret İl Müdürlüğünde görevli teknisyen Saniye Öztürk ve mühendis Murat Taşer küçük sanayi sitesi ve Amasya karayolu 12. kilometresinde incelemelerde bulunarak raporlama yapmışlardı. 2 kişilik heyet daha sonra Kooperatif Başkanı Kara ile Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret etmişler, 12 Şubat 2020 Salı günü ise konu ile ilgili Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Torun, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Murat Kırlangıç ile görüşmüşlerdi.

Süreç ile ilgili bir diğer gelişme 21 Şubat 2020 Cuma günü yaşandı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA yetkilileri, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile konu ile ilgili bir görüşme yaptılar.

Konu ile ilgili Taşova Belediye Başkanı Öztürk şu açıklamada bulundu;

“OKA Amasya Yatırım Destek Ofisi uzmanı Sayın Yunus Çınar ile Teşvik Belgesi İşlemleri Uzman Sayın Burak Aydoğdu ve OKİP Başkanı Sayın Abdurrahman Karataş beylerle yeni sanayi bölgesi planlamalarımızla ilgili istişare ve bilgi alışverişlerinde bulunduk.

Konuyla ilgili farklı kurum ve kuruluşlarla görüşmelerimiz devam edecektir. Hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için çaba sarf ediyoruz. Başladığımız bu yeni sürecin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yorum Ekle