Yeni Amasyaspor İlk Yarıyı 1 Puanla Kapattı

 

Bölgesel  Amatör ligi 4’ncü grupta mücadele eden Yeni Amasyaspor ligin ilk yarı son maçında kendi evi ve seyircisi önünde ağırladığı 1074 Çankırıspor ile 1-1 berabere kaldı.

2018-2019 sezonuna şampiyonluk parolasıyla start veren Yeni Amasyaspor Bölgesel amatör liginde12 Haziran Şehir Stadyumunda kendi seyircisi önünde ağırladığı 1074 Çankırıspor ile 1-1 berabere kaldı.

Karşılaşmaya maçın hakeminin düdüğüyle Yeni Amasyaspor başladı. İlk dakikalarda etkili bir oyun ortaya koyan ve sağ ve sol kanattan Aslan, Selim ile organize ataklar geliştiren yeşil-beyazlı ekip mücadelenin 24’üncü dakikasında sol kanattan taşınan topu ceza sahası içerisinde Sani ile buluşturdu. Sani rakibini geçmek isterken ceza sahası içerisinde faule maruz kaldı. Maçın orta hakemi pozisyonu penaltı olarak değerlendirdi.

Topun başına geçen Sani topu ve rakip kaleciyi ayrı köşelere göndererek takımını 1-0 öne geçiren golü kaydetti.

Golden sonrada ilk yarının 25 dakikalık diliminde tam saha pres yaparak rakibine nefes aldırmayan Yeni Amasyaspor sağdan ve soldan geliştirilen birçok ataktan da yararlanamadı. Rakip takım zaman zaman etkili olmaya çalışsa da yeşil beyazlı ekibin savunması geliştirilen ataklara yerinde müdahalelerde bulunarak 1074 Çankırıspor’a gol fırsatı vermedi.

Maçın genelinde etkili ve üstün bir oyun sergileyen Yeni Amasyaspor karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında da girdiği birçok gol pozisyonundan yararlanamadı. Dakika 38’i gösterdiğinde ise rakip takımın sol kanattan ceza sahasına ortaladığı topu yeşil-beyazlı ekibin kalecisi Osman elinden kaçırınca fırsatı gole çeviren Ramil Hasanov 1074 Çankırıspor’un beraberlik golüne imza attı.

Golden sonra iki takımda girdiği birçok gol fırsatından yararlanamayınca mücadelenin ilk yarısı 1-1’lik skorla tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına konuk 1074 Çankırıspor başladı. İkinci yarı da oyun üstünlüğünü elinde tutan Yeni Amasyaspor zaman zaman etkili olmaya çalışan rakip takımın kontra ataklarını yerinde müdahalelerle kesti. Maçın ilerleyen bölümlerinde de baskılı ve tam saha presle oynayan ev sahibi takım skoru yükseltmek için mücadele etse de istediği golleri bulamadı. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında başka gol olmayınca Yeni Amasyaspor ve rakibi 1074 Çankırıspor 1 puana razı oldu.

1074 Çankırısporun takım kaptanlığını ilçemizin gençlerinden Osman Süha Turan’ın oğlu ,merhum öğretmen İbrahim Turan ve Uluköy köyünün merhum efsane başkanı Naci Eren’in torunu Hürkal Eren Turan’ın yapması ise Taşova’lı olarak bizlere ayrı bir himutluluk verdi.

Yorum Ekle