YEG DERNEĞİ’NİN İLK PROJESİ: “HAYDİ BİSMİLLAH”

31 Ekim 2017 Salı günü saat 11.00’de, Müftülük Konferans Salonunda “Taşova YEG’le Potansiyelini Harekete Geçiriyor” projesinin açılış toplantısı gercekleştirildi. Sunuculuğunu Gökhan Tekeş’in yaptığı toplantıda, Saygı Duruşu, İstiklal Marşının ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Kadir Aydoğan, derneğin amacının tabandan- tavana yaklaşımla kalkınmak olduğunu vurgulayarak, “Derneğin yerel kalkınma strateji akreditasyon süreci devam ederken, çeşitli etkinlik, faaliyet ve projelerle derneğimiz farkındalık ortaya koydu. Birçok proje yaptık. Bunlardan İçişleri Bakanlığına sunduğumuz proje kabul edildi. Bugün açılış proğramını gerçekleştiriyoruz. Taşovamızın gelişmesi, büyümesi, kalkınması için istediģimiz farkındalığı oluşturduğumuzu düşünüyorum. Belirlenen alanlarda verilecek eğitimlerle, etkinliklerle oluşacak sinerjiyi önemsiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Aydoğan, Proje ortakları Taşova Belediye Başkanlığı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitim Merkezi Mudürlüklerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Toplantıya katılan ilçemiz Belediye Başkanı  Bayram Öztürk yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının toplumun gelişmesi, kalkınması, birlik, beraberliğine katkılarına değinerek, bu tip faaliyetlerin artması gerektiğini,bu anlamda her zaman STK ların yanında olduklarını vurguladı.

Proje açılış toplantısına Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Başkan Vekilleri, yöneticileri, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, ilçemizdeki bir çok Oda, Sendika, Birlik, dernek, vakıf yöneticileri veya temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, kadın-erkek, genç çok sayıda katılımla gerçekleşen toplantıda Proje Koordinatörü Gülhan Çakır’in proje ayrıntıları ile ilgili gerçekleştirdiği sunumunun ardından, kursiyer başvurularının bugünden itibaren alınmaya başlandığı, yıl sonuna kadar devam edeceği ifade edildi.

Ardindan katılımcılara yerel ürünlerden oluşan ikram ile toplantı sona erdi.

Yorum Ekle