Amasya İtimat

YEG Derneği Tarım Bakanlığı’nca Denetlendi

12 Kasım 2016 günü LEADER yaklaşımı çerçevesinde ilçemizde kurulan Taşova Yerel Eylem Grubu Derneği Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İç Denetim Heyeti tarafından denetlendi.

9 Mart 2017 Perşembe günü ilçemize gelen Tarım Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkan Yardımcısı Bahadır Topal, Tarım Bakanlığı Yönetim otoritesinden Seher Muğla, Tarım Bakanlığı İç Denetim elemanları Esra Darga ve Mesut Ekmekçi tarafından denetlendi.

Dernek Başkanı Kadir Aydoğan tarafından derneğin faaliyetleri ve yapmayı planladığı işler anlatılırken, Tarım Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkan Yardımcısı Bahadır Topal derneğin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ve takip ettiklerini söyledi. Topal: “Önümüzde 9 ay sürecek bir süreç var. Bu denetim sonucuna göre Hazine Müsteşarlığı tarafından tekrar denetleneceksiniz. Yerel kalkınma stratejisine son şekli verilecek. Taşova ikametgahlı dört yıllık fakülte mezunu iki elemanınızı beş gün süreyle Tarım Bakanlığı’nda eğiteceğiz. YKS son şeklini aldıktan sonra ki bu Temmuz ayını bulacak. Avrupa Birliği komisyonuna sunulacak. AB Komisyonu akreditasyonundan sonra bu zaman Aralık ayı sonunu da bulabilir. İki ay öncesinde de tamamlanabilir. Sonrasında bütçe onayı gerçekleşecek. Sizler 5000 euroya kadar projeleri onaylayacaksınız” dedi. Heyet, YEG Derneğinin eski belediye binasındaki dernek merkezinde de incelemelerde bulundu.

Tarım Bakanlığı’ndan gelen iç denetim heyeti Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Daha sonra İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı ziyaret eden ekip, bilgi alışverişinde bulunarak saat 14:00’te ilçemizden ayrıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.