YEDİ DÖNEMDİR HEP AYNI HİKAYE, Tek çözüm yolu var…

2014 akademik yılında Posta Hizmetleri ve Otobüs Kaptanlığı bölümleri ile  eğitime başlayan ilçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu yedi yılı geride bıraktı.

Sürekli bölüm sayısı artan yüksekokulda öğrenci yurdu konusunun 7 yıldır çözülememesi yüzünden öğrenci sayısında beklenen artış bir türlü sağlanamıyor. Bu yıl da gelebilecek öğrencilerin barınma konusu halledilemedi.

Kredi Yurtlar Kurumu KYK’na ait öğrenci yurdu ile ilgili Doğu mahallesindeki Yatılı Bölge Okuluna ait pansiyonun resmi işlemleri sürüyor. Yüksek okul öğrencilerini ağırlayan Sanayi mahallesindeki eski Sağlık Meslek lisesi binası ve Sümerbank üzerindeki yurt kullanılmadığı için gelecek öğrencilerin barınma konusunda sıkıntı devam ediyor.

2010 yılından bugüne ikibinin üzerinde daire yapılmasına rağmen ev sıkıntısı devam ediyor. İşin ilginç tarafı ise 13 yıldır Taşova’nın nüfusunun onbin bandında gezinmesi.

Öteden beri yurt genelinde öğrenciye ev verilmesine sıcak bakılmaması KYK’na ait öğrenci yurdunun bir an önce tamamlanması.

Bu yıl için geçici bir çözüm yolu sunuyoruz: Orta düzeyde öğrenci sayısının giderek azalması nedeni ile Anadolu Lisesi ve İmam-Hatip Lisesi pansiyonlarındaki öğrencilerin tek pansiyonda toplanarak diğer pansiyonun 2021-2022 eğitim dönemi için yüksek okul öğrencilerine tahsis edilmesi. Başka bir çözüm yolu olan varsa önersin..

Yorum Ekle