YAZDIĞI VE BESTELEDİĞİ TÜRKÜLERİ DİLLERDE

Değerli okurlar,
İlçemiz Karsavul köyü nüfusuna kayıtlı bir şair bestekardır Sami Aslan.
Aslan’ın bu güne kadar; Elli’ye yakın eseri birçok sanatçı tarafından seslendirilmiş olup, bu gün TRT dahil bütün Radyo ve Televizyon kanallarından yayınlanmaktadır.
En son yayımlanan şiir kitabı Siyah Lale ise dünyanın her yerinden temin edilebilecek şekilde Cinius Yayınları tarafından yayımlanmıştır.
Başarılı Şair ve bestekâr Sami ASLAN en son on dört eser verdim dediği Erzincanlı sanatçı Saliha Aslan hakkında bizlere bilgi verdi.
Saliha Aslan’ı Taşova gazetesi olarak birazcıkta olsa siz okurlarımıza tanıtmak istedik.
Bu konuda bizlere bilgi veren, aynı zamanda Taşova gazetemizinde köşe yazarı olan, değerli şairimize çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Saliha Aslan, aslen Erzincanlı bir sanatçımız ve İstanbul’ da ikamet etmektedir.
Ne tesadüftür ki sanatçının soyadı da şairimizin soyadıyla aynıdır.
İstanbul’ da bir stüdyo’ da albüm yapma esnasında karşılaşan ve tanışan bu iki değerli sanatçı birlikte birçok eseri halkın beğenisine sunmayı başarmışlar.
Saliha ASLAN ın Sami hocam, sizin eserleriniz çok güzel çok beğeniyorum ve birçok sanatçı tarafından okuduğunu biliyorum! Eğer, izniniz olursa bende eserlerinizden okumak istiyorum diyerek isteğini dile getirmiş ve şairimizden izin istemiş.
Şair Sami aslan’da memnuniyetle diyerek, tam on dört eserini vermiş Saliha Aslan’a
Bu kadar çok eser vermesine birazda soyadlarının benzerliğinin neden olduğunu espriyle dile getiren Şairimiz, bu on dört eserin içinde çok güzel Amasya Türkülerimizinde olduğunu belirtti.
Saliha ASLAN.
İlkokul çağlarında sahneye çıkmaya başladığını ve on beş yıldır sanat hayatının içine olduğunu 2004 yılında içerisinde on eser bulunan ilk Singlesini yaptığını ve 2013 yılında ise Kimsem Yok Benim adlı albümünü çıkardığını, şimdilerde ise içerisinde on eser bulunan yeni singlesini çıkardığını belirtti.
Saliha Aslan. Sami hocamın eserleri çok güzel, onun için bu singlenin içerisinde de Sami ASLAN hocamın altı eserine daha yer verdim dedi.
Sanatçının okuduğu Sami Aslan’a ait eserlerin adları-
Ben Babamın Kızıyım Babam)- ( Bizim Eller )- ( Çok Fenasın )-(Erzincan Ovaları )-(Kimsem Yok Benim )-(Köylü Güzeli )-( Sorma Tabip Sorma)-( Yapma Güzelim)-(Kara Denizli Güzel)-( Bir Yar Sevdim Tokatlı)-( Amasya Güzelleri)-( Sevdiğim Yar Amasyalı)-(Değmezsin Yar)-(Gel Salına Salına)
Sami ASLAN’IN Eser verdiği sanatçılar;
Piyanist Alpaslan UZUN, İzzet AKTAŞ, Ayşegül PINAR,Turan ÜSTÜN, Buket ÜNAL, Muzaffer SAMSUNLU, Ordulu YASEMİN, Hakan ÇİÇEK, Seyit AL, Cumali ATİLLA, Saliha ASLAN ve Aysu BAL.
Taşova gazetesi olarak, Amasya’nın ve ilçemizin değerli şairi ve bestekarı Sami ASLAN’ a Sanatçımız Saliha ASLAN’a ve diğer sanatçılarımıza başarılarının devamını diliyoruz.
.

Yorum Ekle