YAYLASARAYLILAR 2. KEZ BULUŞTU

Medya Tv  Proğram yapım ve sunucusu Salih Turgut’un sunumu ile  Gerçekleien  Proğramda  Amasya Etkinliklerinde  yer alan Buket Ünal-Cumali Atilla ve Ayşegül Pınar Sahne  alırken  MEDYA TV  trafından  4 saat Canlı yayınlanan  proğramı Yaylasaray Yaylasına  Gelemeyen Hemşerilerimiz ve  Tüm Dunya  izledi.

 

Deniz sevıyesınden 1700 mt yükseklikte Orman içindekı Yeşil örtüyle kaplı Yaylasaray Yaylasına gelenler kadar Ekranları başında proğramı takıp eden izleyıcılerde büyülendiler.

 

Dernek Başkanı Ali TÜRK ve yönetim kurulu arkadaşları Maddı ve manevi fedakârlıktan kaçınmayarak tertip ettikleri bu muhteşem proğram izlenme yönüyle ve katılım yönüyle ayrıca tanıtım yönüyle dahası sahne kadrosu ile İlçe Belediyelerin Festival adı altında yaptığı etkinlikleri gölgede bıraktı.

 

Anadolunun her bölgesinden proğrama ulaşan hemşerilerimiz canlı yayında mesajları okundu.

 

Yaylasaray Derneğini bu özel proğramlarında;

 

ADEF Genel Başkanı Turan Sayar

Amasya İl Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Ergül

Amasya Vakfı Başkan Yrd. İş Adamı Cemil KURT

Taşova Mobilya –Hüseyin TAŞOVA

Göynücek Kervan Saray Köy Derneği Başkanı Tuncay ALTUNKAYA

Amasya Merkez Sarayözü Köy Derneği Bşk. Yar. Turgay Ünsal

Taşova Kasaba ve köylerinden yüzlerce hemşerimizde Yaylasaray Köyü sevincine ortak olmak adına şenliğe gelmişlerdi.

 

Taşovalı Orkestra virtözü Tolga TORUN un sahne de sanatçılara eşlik ederken ki ustalığı devamında  kendı besteleri ve  yöresel oyun ve  türküleri ile  dikatleri üzerine  çekmesi yrı bir  güzellikti.

 

Proğramda ilk önce Sahne Alan Hemşerimiz Gen Yetenek Buket ÜNAL Birbirinden güzel türkülerini ve hareketli oyun hava tarzı türkülerini söylerken Hem Şenlik alanındaki tüm katılımcıları oynatırken Ekranları başına milyonlar Büyüleyici yayla ortamındaki türküler ve oyun havaları ile coştular.

 

Amasyalıyım Şanslıyım isimlerinin de geçtiği Çiçeği burnundaki Albümü ile Tanıtım Gecesi sevenleri tarafından izdiham yaşayan salondaki katılımcıların ne kadar haklı olduğunu gösteren Yöre Türkülerini ustaca yorumlayan Medya Fm ve Medya Tv prorğamcısı Ayşe Gül Pınar sahneye davet edildiğinde sevenleri tarafından sevgı çemberine alndı hem birbirinden güzel türkülerini dinlediler devamında halaylar çekerek İyiki Yaylasaraya gelmişiz. Çok şanslıyız dercesine Ekranları başında n izleyenlere nazıre yaparcasına hem oynadılar hem alkış tuttular.

 

Finalde yerinbde bir dakıka duramayan söyledığı hareketli türküleri ile vede Taşova Mobilya –Hüseyin TAŞOVA Sponsorluğunda ProğramA katılan Cumali ATİLLA ise landakı coşkunun dahada katlanmasını sağladı.

Medya TV ile yaptığı anlaşmada 3 saat canlı yayın süresini 4 saate çıkaran Dernek Başkanı Ali TÜRK Kapanış Konuşmasında emekleri olan Dernek Yönetimine, Şenlik alanına gelerek kendilerini yalnız bırakmayan Protokole, Amasya İtimat ve Taşova Mobilyaya, Medya TV ‘ye Katılan Sanatcılar  ve  proğram sunucusuna  Ayrıca Ekranları başında destek olarak yayını takip eden Başta Amasyalı Dernek Başkanlarımıza ve  Medy Tv sevenlerine  teşekkür etti.

 

Proğram katılan sanatcılara ve Proğram sunucusuna, Medya Tv Yönetim Kurulu Bşk Hemşerimiz Turan Canik beye, Proğram kameramanı ve Taşova Gazetesi ayrıca Cihan Haber ajansı muhabiri Cesarettin Tuzla ile birlikte Taşova Anadolu Haber Ajansı Muhabiri Teyfik Öztürk’e birer plaket verdi.

 

Ağalık Yarışması ve devamında Adeta Eşya Piyangos organizasyonu şeklinde geçen Çakılış ise görülmeğe değerdi

 

3 Adet LCD Televizyon –Buzdolabı-Çamaşır Makinesi ve 0 adet kanepe çekyat bilet alan talihlilerin oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle