YAYLASARAYDA ANLAMLI KARNE TÖRENİ

2010-2011 yılının birinci yarıyılı 28 Ocak 2011 Cuma gün sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki okullarımız  14 Şubat 2011 tarihine kadar sürecek olan yarıyıl tatiline girdiler. Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Taşova Yaylasaray Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde bir tören düzenlendi.

Taşova Kaymakamı  İbrahim Halil Şivgan öncülüğünde başlatılan “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu” projesi kapsamında kırsal kesim köy okullarından başlamak üzere İlçemize bağlı okullarımızda fiziksel yapı ve ders araç gereç donanımı sağlama çalışmaları sürmekte olup ikinci yarıyıl sonuna kadar belirlenen okullarda proje kapsamında yapılacak çalışmaların bitirilmesi beklenmektedir.

Yaylasaray İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen yarıyıl sonu karne  programına Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şıvgan, Garnizon Komutanı Erkan Manavoğlu, Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçivan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Belde Belediye Başkanları, il genel meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul Müdür Yetkili Öğretmeni Cüneyt Önal’ın açış konuşması ve sunumundan sonra Köy Muhtarı Şükrü Arslan ve Öğrenci Derya Kavak birer konuşma yaparak katılımcılara hoş geldiniz dediler ve teşekkür ettiler. Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bahçivan ve Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şıvgan da programda birer konuşma yaparak yapılan çalışmalardan övgüyle söz ettiler ve diğer okullarla birlikte Yaylasaray İlköğretim Okulunda yapılan renovasyon çalışmalarının da en kısa sürede tamamlanacağını belirttiler. Yarıyıl tatiline giren öğretmen ve öğrencilere güzel bir tatil geçirmeleri yönündeki dileklerini ifade ettiler.

Katılımcılar, öğretmen ve öğrencilerle birlikte okul birimleri ve derslikler gezildi. Yaylasaray İlköğretim Okulunun “Akıllı tahta” uygulamasının ilk örneklerinden birisi olması nedeniyle bir öğretmen rehberliğinde yeni teknoloji ve uygulamalarla ilgili bilgi sunumu yapıldı. Köylüler tarafından okul bahçesinde verilen ikram ve yemeğin ardından program sona erdi.

tasova.meb.gov.tr

Yorum Ekle