YAYLASARAY KÖYÜNÜ TANIYALIM.. Ali Osman Kaymak

Amasya Taşova ilçemiz köylerinden Yaylasaray köyünün güzelliklerini sizlerle paylaşıyoruz…
Taşova ilçemize 20 km uzaklıkta, kış aylarında 250 hane olan Yaylasaray, yaz aylarında yaklaşık 600 haneyi barındıran doğa harikası şirin köylerimizden. Kuzeyinde Özbaraklı ve Yukarı Baraklı, güneyinde Amasya Yuva köyü, doğusunda Taşova, batısında Amasya ilimiz ve muhteşem doğa güzelliğiyle Su düşen şelalesiyle ünlü yaşanacak adeta bir yayla köyümüz..

Yaylasaray köyü muhtarı

Asalet Er ve Yaylasaray köyümüzü www.amasyaajans.com sitemiz olarak yerinde görmek için ziyaret ettik.
Muhtarımız Asalet Er ile birlikte doğa harikası şirin köyümüzü yerinde inceledik ve projelerini yaptıklarını yapacaklarını sorduk ve cevap aldık.
Her yerde olduğu gibi Yaylasaray’ın içme suyu sorununu muhtarımıza sorduk .
Özel idare, derneğimiz ve köylülerimizle İçme suyu sorununu 150 tonluk su deposu yaparak kökten hallettik.
Sulama kanalları yaparak arazi sulamada sorunları ortadan kaldırdık. diyerek ekledi.
İstanbul’da faaliyetlerine devam eden Ali Türk başkanlığında sürdüren Yaylasaray Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneğimizle ortak projelerimizi hayata geçiriyoruz dedi.
Yine Kızlar çayı olarak bildiğimiz alana 8 adet kamelya yaparak ağaçlandırdık ve köy halkımıza mesire yeri kazandırdık.
Mezarlık iç ve dış yollarını yaptık.
Rahmetlik Mustafa Üzüm ağabeyimizin evlatları tarafından mezarlığımıza bir demir kapı ve çeşme hayratı yapıldı.
Köy konağı onarımını yaparak güzelleştirdik.
Bir ay içerisinde köyümüzün yollarının asfaltlanması çalışmalarımıza başlıyoruz diyerek köyümüz için halkımız için ne gerekiyorsa derneğimiz ve üyelerimizle birlikte yaptık ve yapmaya devam edeceğiz dedi.
Ayrıca Muhtar Er; ”Yaylasaray halkımıza dernek başkanımız Ali Türk ve yönetimine fedakarlıklarıdan dolayı teşekkür ederim diyerek sizler için ne gerekiyorsa en güzeli yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Bizler sitemiz olarak sizler için Yaylasaraylılar için dışarıda yaşayan köylüleri bilgilendirmek ve dışarıda tanıtım noktasında yerinde inceledik resimlerin ve kişisel sayfamda canlı yayınla sizlerle paylaşıyoruz..
Mutevazı kişilikli Asalet Er muhtarımıza ve Yaylasaray halkına misafir perverliklerinden dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz..
Ali Osman Kaymak

Yorum Ekle