YARIN SON GÜN

      Yeni yıldan itibaren gündemin sıcak konusu olan zorunlu Genel Sağlık Sigortası ile ilgili, gelir testi için müracaatlar yarın son gün.


 

Gelir testi için son müracaat tarihi  29.02.2011 tarihinde doluyor. Bu tarihe kadar gelir testi yaptırmayan kişiler aylık 213,00 TL prim ödemek zorunda kalacaklar  Özürlü ve yaşlılık gibi nedenlerle bizzat başvuruda bulunamayacak olanların başvurusu vekil tarafından yapılabilecektir. Kurum Başkanlığı tarafından, “Gelir testine müracaat bildirim belgesi tebligatı’’ gönderilen kişilerin, mutlaka gelir testi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ömer Eker, “ Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak, yılbaşından bu güne kadar Sosyal Yardımlaşma Vakfından bizim sistemimize düşen 3320 vatandaşımızın tescil işlemlerini tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayı İlimizde yeterli değildir. İlimizde Sosyal Güvenlik sistemine hiçbir şekilde kaydı olmayan 18.893 kişi bulunmaktadır. Yeşil kartlı olarak yaklaşık 37.000 vatandaşımız sağlık hizmeti almaktadır. Toplamda bakıldığında gelir testi için müracaat sayısı çok azdır. İleriki günlerde Resen Genel Sağlık Sigortasına tabi olarak prim ödemek zorunda kalınacak. Bu itibarla son günün iyi değerlendirilmesini öneriyoruz.

Yorum Ekle