VERGİ HAFTASI NEDENİYLE MÜKELLEFLERE BİR İLK

     VERGİ HAFTASI NEDENİYLE MÜKELLEFLERE BİR İLK


         Vergi Dairesi Müdürlüğü” Vergi Haftası” kutlamaları çerçevesinde  ödedikleri vergilerden dolayı mükelleflere plaket verilerek bir ilk yaşandı.


        28.Şubat 2012  Salı günü saat 14:00 de Esnaf Sanatkarlar Odası salonunda mükelleflere  günün  anısına plaket veren Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin  mükelleflere yaptığı konuşmasında,vergilerini ödemekte titizlik gösteren mükelleflere teşekkür etti.


      Sezgin;”Vergi bilincinin oluşturulması,vergi ve öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve bu konudaki sorunların tartışılması ile vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla çeşitli etkinliklerle  Vergi Haftasının 23. sünü kutluyoruz.Vergi  dairemiz insan odaklı bir anlayışla vergi ve benzeri gelirleri  topluyor.”dedi.


     Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin,vergi ödevlerini titizlikle yerine getiren kıdemli-eski basit usul mükelleflerden 5 kişiye plaket verirken ,Vergi Haftası kutlamalarında ,diğer çalışmalarda gönüllü olarak katılan basından bir kişiye de plaket verdi.Ayrıca Gerçek usulden defter tutan  Ali Özer,Zeki Şenel,Ömer Ardıç plaketlerini aldı.


     Kurumlar vergisine tabi olan Hameka Hidro Elektrik Enerji Üretim A.Ş,Bedrettin Torun Petrol Ürünleri,Turizm Ltd.Şti.ve Özgür Mobilya  Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.ne  Gelirler İdaresi Başkanlığı’nca gönderilen plaketler verildi.


        Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen plaket töreninde Esnaf Odası Başkanı Başkanı Süleyman Torun   plaket alan mükelleflere çiçek hediye etti.

    src=”http://img.tasova.gen.tr/images/NOhRC.jpg”>

Yorum Ekle