Amasya İtimat

YABO’da ”Meslek Tanıtım Günleri”nde Gazetecilik anlatıldı…

1997-1998 Eğitim ve öğretim döneminde faaliyete geçen Taşova Şehit Adem Sezgin Yatılı Bölge Okulu ”Meslek Tanıtım Günleri” adı altında ilkini Veteriner Hekimi Hasan Hüseyin Kazancı ile başlattıkları etkinliğin ikincisini düzenledi.

YABO Müdürü Mehmet Ekici, ”8. sınıf öğrencilerimize meslek tanıtım günleri kapsamında düzenlenen 2. etkinliğimizde bu hafta ilçemizde gazetecilik mesleğini icra eden tecrübeli bir isim olan Taşova Gazetesi ve tasova.gen.tr nin editörlüğünü yapan Ahmet Günaydın’ı misafir ettik. Önümüzdeki haftalarda gazete idarehanesi ve matbaayı öğrencilere gezdirerek öğrencilerimize bu mesleği yakından tanıtmayı planlıyoruz. Meslek tanıtım günleri diğer meslek gurupları ile devam edecek. Okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşrifleri için Ahmet Günaydın’a teşekkür ederiz.”

28 Şubat 2020 Cuma günü saat 11.00’de başlayan ve öğrencilerle sohbet havasında geçen söyleşide meslek ile ilgili merak edilen sorular cevap buldu.

Günaydın yaptığı açıklamada; ”Bir saat süren etkinliğin 20 dakikası söyleşi şeklinde sürdü. Diğer 40 dakikası soru-cevap şeklinde geçti. Gerçekten öğrencilerin performansı çok yüksekti. Onlarca soru sordular, elimizden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Başta okul Müdürü Mehmet Ekici ve öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Keyifli ve verimli bir çalışma oldu.”

 

Yorum Ekle