”Vicdanın Sesi” Taşova Geleceğe Nefes Olmaya Çalışıyor…

Haber: Salih Turgut

Taşova   Kaymakamlığında 2 Ağustos 2021 Pazartesi  günü  saat 15.00de Türkiye Gündemine oturan  ORMAN YANGINLARI konusunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya;  Kaymakam  Mustafa Berk Çelik Başkanlık ederken,  Taşova’mızda Faaliyetini sürdüren STK’larımızın başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Taşova Orman İşletme  Müdürü, Levent Morkan, Taşova Yerel Eylem Gurubu adına Taşova Belediye Başkan Yardımcısı  Kadir Aydoğan, Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği Başkan Yusuf Yücel,  Taşova Mübadililer Derneği Başkanı Kerim Garip, TOKSOY  Taşova Orman Köylüleri Dermeği Başkanı Kazım Özdemir, TÜGVA  Türkiye Gençlik Vakfı   adına Sefa Şimşek, Taşova Esnaf Odası  adına  Samet Namlı ve Amasya Haber ve Sevdamız Amasyatv adına Salih Turgut  hazır bulundular.

Kaymakamı Mustafa Berk Çelik açılış  konuşmasında;  “Ulus olarak üzüntü  içindeyiz. Hala  devam eden  orman  yangınlarında  doğanın katledildiği, bir  çok canlının  öldüğünü görüyoruz.  Ulus olarak yine  birlik olup bu yaranın sarılması noktasında üzerimize düşeni  yapmamız gerektiğine inanıyorum.   Özellikle de  yanan  ormanlarımızın eski  haline  kavuşması için OGEM VAKFI’nın  başlattığı Fidan Bağışı Kampanyasına TAŞOVA’LILAR  OLARAK Destek vermeliyiz. Stk’larımız,  kurumlarımız ve Taşova  insanımız olarak sosyal  sorumluluğumuzun  bilincinde olarak üzerimize düşeni yapmalıyız.” dedi.

Toplantıya katılan Stk temsilcileri de konuya  ilişkin  düşüncelerini paylaşırken Taşova’nın topyekün birlik ve  beraberlik içinde bu  yaranın sarılması konusunda fedakarlık yapacağının sözünü verdiler.

SEVDAMIZ AMASYA TV  yöneticisi  /programcısı ve Amasya Haber  editörü Salih Turgut  Toplantı anını Canlı yayınla  kamuoyuyla   paylaştı.

 

Yorum Ekle