Amasya İtimat

VEDA EDERKEN…


   Bir Ramazan ayı daha bereketi ve rahmetiyle geldi şimdi de bizlere veda ediyor.  İyilik ve güzelliklere sahne olan mübarek Ramazan ne çabukta geldi geçti diyenler de olacak biliyorum..


   Önemli olan Ramazan dan sonrada yaşadığımız ve yaşattığımız aynı güzellikleri devam ettirebilmek.. İyilik ve yardımları  sadece bu ayla sınırlamamak. Her ne kadar  burukluk yaşasakta,  bir yandanda  gelmekte olan Ramazan Bayramının da sevincini yaşıyoruz içimizde.

   Arefe günü mezarlık ziyaretleri yapılacak. Kaybettiklerimizi bir kez daha hatırlayıp onlar için dualar okuyacağız….


   Bayram da ise; küskünler barışacak, eş-dost ve hasta ziyaretleri yapılacak, öksüz ve yetimler sevindirilecek,  çocuklar da ellerinde poşet şeker toplayacaklar. Ramazan Bayramında çocukların deyimiyle Şeker Bayramında ağızlarda bir tat, gönüllerde bir ferahlık olacak.


   Sahip olduğumuz güzelliklerin değerini tam idrak edemeden, zaman su misali ne çabukta geçiyor. Bu geçen süre içinde kırılan kalpleri onarmasını becerebildik mi? Üzerimize düşen sorumlulukları  hakkıyla yerine getirebildik mi? 

   Sadece mübarek aylar süresi içinde değil,  bütün ömür hayatımızda bu tür soruları kendimize yöneltmemiz ve kendimizi sorgulamamız gerekiyor..

   Cumartesi günü son iftarlar açılacak ve ONBİR AYIN SULTANI RAMAZAN ayına veda edeceğiz.


    Geçen süreç içerisinde bizler de dilimiz döndüğünce bu köşelerde bir şeyler yazmaya çalıştık.  Beğenende oldu beğenmeyende….
 


    Her zaman diyorum.  Önemli olan kin ve husumeti bir yana bırakıp ortak noktalarda buluşmak… Bunun için gayret göstermemiz gerekirdi.  Bunu çoğu kez ne yazık ki başardığımız söylenemez.

.


    Çoğu yazarlara burdan yapılan ağır eleştirlere cevap vermek durumunda bile kaldık. Yaylaya gelen turistler için olumsuz bir yorumda bulunmadığım halde  anlamsız eleştiriler de bulunanlara cevap vermek zorunda kalmam bile beni çok üzdü..

 

    Ben orayı hatta tüm yaylalarımızı turizme açalım diye yazıyorum. Fuat kardeşime okusun diye mesaj gönderiyorum. Yorumcu arkadaşların bir kısmının beni farklı şekilde değerlendirip, acımasızca  eleştirdiklerini görüyorum… Yayla ziyareti ile Belediye seçimlerini bile ilişkilendiren insanlarımız var. Seçimin üzerinden aylar geçmiş adamın aklı halâ seçimlerde kalmış.. Taşova’lı bundan sonra ilçemiz için faydalı olacak işlerle uğraşmalı,  gereksiz ve boş  tartışmalarla birbirini yıpratmamalıdır..

 

    Her zaman dostluk, kardeşlik, birlik çağrısında bulunmuşumdur..

    Belediye seçimleri sonucunda kazananı tebrik edip, başarı dilemişimdir.. Seçim sonucuna bakıpta, dostlarımı terketmemişimdir.. Kazanan da,  kaybedende benim hemşerimdir, arkadaşımdır..Olması gereken de  budur zaten…

 

    İnsanları;  siyasi düşünce yapılarına göre asla değerlendirmedim  değerlendirmem de..  Her insan her birey  bizim için değerlidir.

   

 

    Bu nedenle,  Ramazan ayına veda ederken  bendeniz de uzun bir süre okurlarımla birlikte olamayacağım.. Sebebi dargınlık değil…

    Beni eleştiren yorumcu arkadaşlara bile dargın değilim.. Ramazan Bayramı öncesi dargınlık ve küskünlük bize yakışır mı ?

    Sadece  polemiklerden biraz uzaklaşıp,  olaylara uzaktan bakmayı ve   sade vatandaş gibi yaşamayı düşündüğüm için böyle bir karara vardım…. İzninizle dostlarım….

 

 RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM..

 

    SAĞLIK VE MUTLULUK DOLU BİR HAYAT SİZİNLE OLSUN….

   

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.