VALİ VAROL YOL DENETİMLERİNDEYDİ

Vali Dr. Osman Varol, koronavirüs tedbirleri kapsamında 6 Nisan 2020 Pazartesi günü farklı noktalarda gerçekleşen denetimlere katıldı.

İlk olarak şehrin giriş çıkışlarının denetlendiği noktaya uğrayarak burada yer alan kollluk kuvvetleri ve sağlık personeline denetimlerde eşlik etti. Ardından Merzifon Bölge Trafik İstasyonu ile Gümüşhacıköy’de bulunan uygulama noktasını ziyaret etti.

Bu denetimlerde seyahat izin belgeleri incelenen vatandaşların ateş ölçer cihazıyla kontrolleri yapılıp ilimizde kalacakların 14 günlük karantina kayıt ve tebligatları gerçekleştiriliyor. Ayrıca ticari taksi ve benzeri araçların şehirlerarası toplu ulaşım amaçlı kullanımının yasak olması sebebiyle buna yönelik denetimler de uygulanıyor.

Toplumun sağlığını ve kamu düzenini korumak amacıyla alınan kurallara tüm vatandaşlarımızın mutlaka uyması gerektiğine belirten Vali Varol, “Şehirlerarası yolculuk yapıp ilimize gelecek olan vatandaşlarımıza 14 gün boyunca evlerinde, karantinada kalmaları gerektiği hem sözlü hem de yazılı olarak tebliğ ediliyor. Bunların gerekli takipleri de ilgili kurumlarımız tarafından yapılıyor” diye konuştu. Vatandaşlarımızın kişisel hijyen tedbirlerini almalarının ve alınan tedbirlere uymalarının gerekli olduğunu vurgulayan Vali Varol, zorunlu olmadıkça kimsenin dışarıya çıkmaması gerektiğini söyledi.

Faaliyetlere ilişkin bilgi alan Vali Varol’un incelemelerine İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut da katıldı.

Yorum Ekle