VALİ VAROL’DAN ENGELLİ VATANDAŞIMIZA ZİYARET

6 Mart 2020 Cuma günü ilçemize yaptığı ziyaretinde Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un bir durağı da ilçemizde yaşayan Ahmet Sayan’ın eviydi.

Vali Varol, ev sahibi Ahmet Sayan ile bir süre sohbet ederek kendisi, fiziksel engelli kız kardeşi Züheyla Sayan ve fiziksel engelli oğlu Erkan Sayan’ın sağlık durumları, talepleri ve sorunları konusunda bilgi alan Vali Varol, ihtiyaçları olmaları durumunda her daim kendilerine ulaşabileceklerini belirtti.

Her konuda engelli vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya, onları mutlu ve memnun etmeye, onları hayatın her sahasına dâhil ederek yaşamlarını kolaylaştırmaya büyük önem verdiğini belirten Vali Varol, “Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dâhil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak, sorunlarını önceleyip çözmek ve hizmet sunum mekanizmalarını buna uygun hale getirmek, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir” ifadelerini kullandı.

Sayan ailesi, ilimizdeki ihtiyaç sahibi, dezavantajlı ve hasta bireylerle bizzat ilgilenerek imkânlar çerçevesinde sorunlarının çözümünü sağlayan Vali Dr. Osman Varol’a yakın ilgileri ve ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ettiler.

Ziyarette Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik’te yer aldı.

Yorum Ekle