Amasya İtimat

VALİ VAROL AĞRI’DAKİ GÖREVİNE BAŞLADI

2017 yılında ilimizde görevine başlayan Sayın Dr. Osman Varol, 9 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Ağrı iline vali olarak atanmıştı.

İlimize hizmet ettiği üç yıl boyunca vatandaşın sevgisini kazanan, görev süresi boyunca halkla iç içe olan Varol, Amasya’da iyi izler bırakarak aramızdan ayrıldı.

19 Haziran 2020 günü Ağrı’daki görevine başlayan Varol ayağının tozuyla bir çok kurumu ziyaret ederek hemen ardından esnafları ziyaret etti.

Görevden ayrılmadan önce Amasya’ya bir veda mesajı yayınlayan Varol’a yeni görevinin vatana millete hayırlı olmasını dileriz.

Dr. Osman Varol’un veda mesajı

“Aziz Amasyalılar,

Amasya 8500 yıllık tarihi, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması ve kültürel derinliği ile gönlümde daima ayrı bir yere sahip olacaktır.  Bütün bu birikimini müziğinde, güzel sanatlarında, sosyal hayatında yaşayan ve kısa sürede samimi bir gönül bağı oluşturduğumuzu düşündüğüm bu özel şehrin siz değerli halkını hiç unutmayacağım.

Kamu hizmetlerinin kaliteli, erişebilir olması ve katılımcı yönetim anlayışının tesisi için işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışma arkadaşlarımla birlikte samimiyetle hizmet etmeye çalıştık.

Amasya’da başta milletvekillerimiz olmak üzere, Belediyelerimiz, kamu kurumları, siyasi parti temsilcileri, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve halkımızla beraber güzel bir uyum ve çalışma ortamı oluşturduk.

Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeyi ilke edindiğim görev sürem boyunca halkımızın her kesimi ile iletişim kurmaya özen gösterdim. Bu süre boyunca çalışma arkadaşlarımızı ve halkımızı incitmemeye çalıştım ve hiç kimseden incinmedim. Yine de istemeden kırdığımız gönüller olmuş ise, onlardan ve yaklaşık üç yıl boyunca aynı havayı ve toprağı paylaştığımız siz değerli Amasyalılardan hakkınızı helal etmenizi temenni ederim.

Üç yıl boyunca gururla görev yaptığım Amasya Valiliği görevini Ardahan Valimiz Mustafa Masatlı’ya devrediyor ve başarılı hizmetlerinin devamını diliyor, bundan sonraki süreçte kadim şehirlerimizden biri olan Serhat şehri Ağrı iline hizmet etmek üzere şehzadeler şehrinin aziz insanlarına veda ediyorum. Bu görev değişiminin her iki şehrimiz içinde hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Amasya’daki çalışmalarımıza katkılarından dolayı başta Milletvekillerimiz olmak üzere, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkan ve Üyelerine, kamu kurumlarının idareci ve çalışanlarına, tüm siyasi parti temsilcilerine,   sivil toplum kuruluşlarına ve her toplantıda, her etkinlikte sesimizi halkımıza duyuran basın mensuplarına ve tüm Amasyalılara teşekkür eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yorum Ekle