Vali Masatlı Muhtarlarla bir araya geldi

Taşova köy ve mahalle muhtarları toplantısı 17 Haziran 2021 Perşembe günü Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca  İlçemiz Kaymakamı Mustafa Berk Çelik,  Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve ilimizde faaliyet gösteren bütün kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.

Vali Masatlı, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda gerçekleştirilen  toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Ülkemiz son 18 yılda çok gelişti ve değişti. Bununla birlikte Ülkemizin yönetim anlayışı da büyük gelişim kaydetti. En ücra köşedeki muhtarımızın uygulamalarıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın politikaları arasında hem iş birliği, hem ortak çalışma, hem sorunların ve ihtiyaçların kısa sürede iletilmesi gibi büyük gelişmeler kaydedildi.

Şu anda aşıyla ilgili de çok ciddi bir aşama kaydettik. İki gün önce ilimizde günlük 7.500, dün de 7.700 doz aşı yapıldı. Sağlık Bakanlığımızın belirlediği hedeflerin üzerine çıkan rakamlara ulaştık. İnşallah sağlık teşkilatımızın canla başla çalıştığı aşılama faaliyetlerine halkımızın ve muhtarlarımızın da gereken desteği vermesiyle, yakın zamanda bu hastalığı yenerek, eski güzel günlerimize dönmeyi ümit ediyoruz.”

Vali  Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Kaynak: Amasya Valiliği internet sitesi

Yorum Ekle