Amasya İtimat

Vali Masatlı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü davetle kutladı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Amasya’da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Programda ayrıca Amasya AK Parti milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez,  Amasya Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoban,   İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan  ve diğer yetkililer yer aldı.
2020 yılında Amasya il genelinde yapılan yatırımlardan bahseden Vali Masatlı
“Asıl işi vatandaşa hizmet veren kurumların ve personellerin daha aktif ve vatandaş odaklı çalıştırılması için gerekli tedbirler alınmıştır.
İlimizin sosyal ve ekonomik anlamada gelişimini devam ettirmek için yerelde; tarım ve hayvancılık, sanayi, kültür ve turizm ile eğitim ve sosyal konularda yatırım hizmetler yapılmaya devam edilmektedir.
Sosyal devlet olmanın gereği yerine getirilerek; şehit, gazi ailelerimiz, yaşlılarımız, öksüz ve yetim çocuklarımız ile parçalanmış ailelerin çocukları için birçok proje hayata geçirilmiştir”
Pandemi ile mücadelede tüm Hastanelerin hazırlıklarını tamamlayarak, ihtiyaçlar dahilinde anlık olarak kapasite artırımları sağlandığını İl genelindeki tüm hastanelerde toplamda 430 yataklık kapasiteye ulaşılmış başvurular herhangi bir aksaklığa mahal vermeden taleplerin karşılandığını belirten Vali Masatlı
“Covid-19 tedavisinde en önemli unsur olan Yoğun Bakım yatak kapasitemiz sürekli olarak artırılarak ilimizde kalıcı bir kapasite oluşturulmuştur. Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanemize 11 yatak ve Merzifon Devlet Hastanemize 12 yataklı olmak üzere 2020 yılında ilimize tüm ekipmanları ile birlikte 23 adet yoğun bakım yatağı kazandırılmış olup toplamda il genelinde yoğun bakım yatak sayımız 99’a ulaşmıştır.
İlimizdeki tüm yoğun bakım yataklarımızda kullanılmak üzere 56 adet tam donanımlı Ventilatör ve 50 monitör başta olmak üzere birçok tıbbi ekipman, toplamda 6.000.000 TL’yi aşkın bir kaynak, kalıcı olarak ilimiz envanterine katılmıştır.
Covid-19 ayırıcı tanısında kullanılmakta olan Bilgisayarlı Tomografi cihaz altyapımızı güçlendirmek adına da Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanemize en gelişmiş teknolojiye sahip 128 kesitlik hızlı bir cihaz kazandırılmış olup ayrıca Suluova Devlet Hastanemize de tarihinde ilk defa bir Bilgisayarlı Tomografi cihazı hizmete başlamıştır”
Ayrıca Taşova OSB kurulması yönündeki talebe istinaden, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Koordinasyonunda ve Amasya Valiliği Başkanlığında, ilgili Bakanlıkların temsilcilerinden oluşan komisyon 17.12.2020 tarihinde görüşler ve değerlendirmeler yapmak üzere toplanmıştır.
Çalışmaların devam etmekte olup OSB kurulup faal hale geldiğinde yaklaşık orta ölçekli 30 ile 50 sanayi işletmesi faaliyet gösterecek 3.000 civarında istihdam sağlanacaktır.
Taşova Millet Bahçesi Yapım İşi; İlimiz Taşova İlçesinde 2.188.000,00 TL sözleşme bedeli ile 1’inci Etap Yapım İşinin ihalesi 08/10/2020 tarihinde yapılmıştır” dedi.

Yorum Ekle