UNUTULAN KÖYÜMÜZ ALÇAKBEL MUCOĞLU’nda ÖZEL BİR GÜN

Samsun Asarcık ve Amasya Taşova sınırında olan Alçakbel köyü Mucoglu mezrasında çocuklar için unutulmaz bir gün yaşandı.

İlçemizde yedi aydır pandemi döneminde başlatılan iyilik hareketleri, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi de hız kesmeden devam ediyor.

Gıda kolileri, kurban yardımı ve bir çok iyilik projesine imza atarak sevgiyi paylaşmak istiyoruz diyen İyilik Hareketi Platformu Öncüsü Şair ve Yazar Kasım Alper Özdemir, ilçemize 61 kilometre uzaklıktaki Mucoğlu mezrasında yaşayan ve kendilerinden Trabzon Spor orjinal forması ve ürünlerini isteyen 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi Sırma Diril’in isteklerini Trabzon Spor Kongre Üyesi Turgay Şen aracılığıyla yerine getirdi.

TS Kongre Üyesi Turgay Şen tarafından Amasya Plakası olan 05 Sırma yazılı forma, kaşkol, spor ayakkabısı ve bir çok hediye minik Trabzon Sporlu Sırma’ya hediye edildi.

Sırma’nın yanı sıra diğer çocukları da unutmayan İyilik Hareketi Platformu üyeleri yaklaşık 25 civarında aynı mezrada yaşayan çocuklara da 24. Dönem Amasya Milletvekili, Amasyalı iş adamı Ramis Topal tarafından gönderilen hediye ve gıda paketlerini de Akçakbel Köyü Muhtarı Hüseyin Diril ile birlikte teslim ettiler.

Muhtar Diril; köy yolları ve şehire uzaklık yüzünden bazen unutulan köyümüze ve mezarlarımıza gelen her misafir başımızın tacıdır. İkinci kez ziyarete gelen kardeşlerimize de teşekkür ediyorum; dedi.

İs adamı Ramis Topal ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi köylü milletin efendisidir. İyilik Hareketinin köy çocuklarımıza yapmış olduğu bu dayanışma faaliyetlerini yakından takip ediyor ve destekliyoruz; dedi.

Yorum Ekle