ÜNİVERSİTE GENÇLİK PLATFORMU TANITIMI YAPILDI

İlçemizde kurulan Üniversite Gençlik Platformu düzenlenen bir programla tanıtımı yapıldı.

Taşova Belediyesi Kültür ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından Öğretmenevi salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında Üniversite Gençlik Platformu sözcüsü Ömer Sayar açılış konuşmasında “Üniversite gençliğine Taşova’yı tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. İlçemizde Yüksek Okulun açılması ile birlikte bazı sıkıntılarımız oluşacak ama bu sıkıntılarımızı birlikte aşacağız. Bu sıkıntıları aşmak için kurulan bir platform var. Yeni kurulan platformda Özgür Sayar, Kemal Vehbi Onay, Ahmet Özkan, Salih Küçükosman, Ahmet Özarslan, Mustafa Tümer, Mevlüt Alpat, Ömer Torun, Kazım Özdemir ve Hüseyin Aytaş bulunmaktadır. Bu oluşturulan platform öğrenci kardeşlerimizin sorunlarını giderme konusunda köprü görevi yapacaktır. Biz sizlere burada daha rahat bir ortam hazırlamak ve sizlerin birer kültür ataşesi olarak Taşova’dan ayrılmanız için yardımcı olacağız. Amacımız buradan ayrılırken iyi intibalarla ayrılmanızdır” dedi.

İlçemiz Kaymakamı Emin Kaymak “Şu an siz sevgili öğrencilerimize en yakın olarak kendimi görüyorum; çünkü daha 2010 da üniversiteden mezun olmuş bir ağabeyiniz olarak sizleri anlayacak olan benim. Büyük yerlerin tabi ki sosyal alanlarda farklılıkları oluyor. Ben Ankara’ya gittiğimde, böyle Çankaya Kaymakamını ve Belediye başkanını ve de dekanımızı böyle bir ortamda bulamamıştım. Anadolu’nun bu küçük şehri sizlerin eli ile hem kültürel olarak, hem maddi olarak, hem de insani olarak gelişimine katkıda bulunmanın o güzel coşkusunu yaşayacaksınız. Bu yıl ilçemize gençlik merkezi açılacak ve buranın gelişimi için sizlerin buraya ilgisi çok önemli olacak. Üniversitemizin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk “Sevgili öğrenci kardeşlerim, Taşova’yı tercih ettiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Belediye olarak sizlerin burada yabancılık çekmemeniz için ilçemizde hoş bir ortam hazırlamaya çalıştık. Umarım memnun kalmışsınızdır. Sizler bize ailelerinizin birer emanetisiniz. Güzel bir ilçeye geldiniz, bunu zamanla fark edeceksiniz. Küçük bir ilçe olmasına rağmen mütevazıdır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer “İlçemize Yüksek Okul açılması ve açılacak olan Posta Hizmetleri ve Otobüs Kaptanlığı bölümlerin belli olmasından sonra tercih konusunda bir tereddüt oluşmuştu ama görüyoruz ki okulumuz tam kapasite ile eğitim öğretime devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda öğrenci potansiyeli çok daha iyi bir noktaya gelecektir. Sizler okulunuzu bitirip memleketinize gittiğinizde gönül elçileri olacaksınız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız, her zaman kapımız sizlere sonuna kadar açıktır” dedi.

Taşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Burak Bilgin de eğitimde öğrencilerin okudukları ilçenin büyüklüğü ya da küçüklüğünün önemli olmadığını ifade ederek doyurucu bir konuşma yaptı.

……..

Haberin yankıları:

http://amasya.edu.tr/tasova’da-kaynasma-yemegi-duzenlendi.aspx

http://www.radikal.com.tr/amasya_haber/tasovada_universite_genclik_platformu_tanitimi_yapildi-1226099

http://www.egitimkulis.com/tasovada-universite-genclik-platformu-tanitimi-yapildi.html

http://www.beyazgazete.com/haber/2014/11/7/tasova-da-universite-genclik-platformu-tanitimi-yapildi-2426713.html

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberDOĞRU BACA VE SOBA KULLANIMI
Sonraki haberOKUL GEÇİT GÖREVLİLERİNE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovapdfhaber05?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581