Amasya İtimat

 ULUKÖY’E DEV BAYRAK

Taşova ilçemize  bağlı Uluköy köyü muhtarlığı köyün en yüksek tepesine 13 metre yükseklikteki direğe Türk bayrağı astı.

14 Eylül 2015 Pazartesi  günü saat  15.00’de başlayan  törene ; Jandarma Komutanı Mutafa Kemal Akcan, Uluköy köyü doğumlu İşadamı  Mehmet Sarı, Önceki belediye başkanları: Faruk Canlı ve Hüseyin Akçael, Atatürk Ortaokulu Müdürü Abdullah Seçkin, köy muhtarı Abdullah Coşkun, basın mensupları ile köy halkı katıldı.

Köy halkından bayan, bay ve çocukların katılımı ile getirilen dev bayrak, 13 metre yüksekliğindeki direğe saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekildi.Törende yaşlı vatandaşlar  salavat getirirken, göz yaşlarına hakim olamadılar. Küçük kız öğrenci Emine Ekinci’nin  İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuması duygulu anlar yaşattı.

Köy Muhtarı Coşkun köyün en yüksek tepesi olan Kalebayırı tepesine Türk bayrağını dalgalandırmanın köyleri için gurur olduğunu belirterek, ”Ülkemizde terör olayları var. Terörün son bulmasını arzuluyoruz. Bayrağımızın köyümüze yakışır bir şekilde göklerde dalgalanmasını arzuladık.  Buranın ismi Kalebayırı. ancak bundan sonra ismini  “Bayrak Tepesi “ olarak değiştirdik. Dikilen bu bayrak vatanımıza milletimize hayırlara vesile olur” dedi.

İşadamı Mehmet Sarı yaptığı konuşmada Bayanlara ve gençlere seslenerek , “Sizler Nene hatunun torunlarısınız.Siz olmasanız burada bu bayrak dalgalanmazdı.Geleceğimizin umudu ve teminatı gençler  bayrak ve vatanımıza  sahip çıkmaya devam edecektir “ dedi.

Şehitlerin ruhuna Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra dualar eşliğinde kurban kesildi.

IMG_9402 IMG_9403 IMG_9406 IMG_9411 IMG_9413 IMG_9415 IMG_9421 IMG_9429 IMG_9435 IMG_9436 IMG_9440 IMG_9450 IMG_9451

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.