ULUKÖY YOLU ÜÇ ŞERİT OLUYOR

Taşova’ya bağlı Uluköy köyü , 1958 yılında kasaba oldu.Son çıkan yasa ile köy statüsüne giren Uluköy, 57 yıl sonra köy halkı yeni yoluna kavuşuyor.

1958 yılında kasaba olan ve 57 yıllık belediyelik döneminde Taşova’ya bağlayan karayolunda tehlikeli virajları ve kış aylarında aşılması zor rampalar vardı. Uluköy köy olduktan sonra yeni seçilen köy muhtarı Abdullah Çoşkun köy halkından aldığı güven ile sorunu Amasya İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ne taşıdı. Yaklaşık 300 hanenin bağ,bahçe ve tarlalarından geçen yola tek kuruş  istimlak bedeli ödemeden yol genişletme çalışmalarında  son aşamaya gelindi. Aralıksız olarak çalışan iş makineleri ile kış bastırmadan yolun stabilizesinin  tamamlanacağını ifade eden
Köy Muhtarı Abdullah Coşkun; “Kasabamızın tarihi Selçuklulara dayanıyor. 1958 yılında kasaba oldu.Son yasada kapanarak köy haline dönüştü. Bu yolu yaptırmak muhtar olarak bizlere nasip oldu . İnşallah hayırlara vesile olur.Özel idarenin aracı , gereci , iş makineleri seferber oldular gece gündüz demeden çalıştılar.İnşallah havalar yağmadan , kış gelmeden yolumuzun alt yapısını yaparak 2016 yılında asfaltlamaya  hazır hale getireceğiz. Vatandaşın arazisinden geçiyoruz. Vatandaşımız çok duyarlı ve bize teveccüh gösterdi. Yolumuzun yapılması için hiçbir sıkıntı yaşamadık. Vatandaşların sahipli bahçeleri ,sağ olsun bağ,bahçe, tarla ve ağacı olanlar kesinlikle ve kesinlikle hiç tepki göstermediler. Yol çalışmaları yaklaşık 300 kişinin arazisinden geçiyor. Uluköy ile Taşova arasını İl Özel İdare imkanları ve muhtarlık imkanları ile yapmaya devam ediyoruz. Başta sayın Valim, Kaymakamım, İl Özel İdare Genel Sekreterime , arazi sahiplerine ve tüm köy halkına teşekkür ediyorum.”dedi.
3 1 2

Yorum Ekle