ULUKÖY KİTABININ TANITIMI İSTANBUL’DA YAPILDI

       Amasya’nın tarihi taşlarının temellerinin oluştuğu Taşova’nın Uluköy Kasabası hak ettiği yerini Kültür yayınları arasına taşıdı.

      ULUKÖY; Tarih’in bir asır öncesinden başlayan titiz çalışmaların gün yüzüne çıkmasıyla meydana getirilen çok önemli bir eserin adı. Bir eser kaynağın içinden fışkıran duyguların gerçekler ışığında yol alması neticesi en güzel yerine oturtulabilir. Tıpkı Uluköy kitabının ortaya çıkmasında alınan emek dolu yol misali. Bu yolda,  yolcuda rehberde aynı hedef doğrultusunda  amaca olumlu yönde katkı sağlamıştır.

Kitabın mimarı temellerin içinden bir eğitimci yazar Abdullah SEÇKİN, mimarın projesine destek veren yine o temellerin yetiştirdiği hayırsever bir iş ve gönül adamı Mehmet SARI…Tabi bu çerçevede resmi ve metni hangi kareye en uygun şekilde yerleştiririz diye danışmanlık eden Selahattin Yaman’ı unutmamak gerekir. Topyekün bir harika eserin ortaya çıkmasında tüm Uluköy Kasabası sanki seferber olmuş. Nede olsa tarihin yazılmasına katkı sağlayan bir kasabanın tarihe bir ışık tutması da olması gereken bir olgu idi. Bu olguyu sezinleyen değerli eğitimci Abdullah Seçkin uzun yıllar üzerinde çalıştığı bu eşsiz eseri nihayetinde Türkiye’nin vizyonuna taşımış oldu.

Biz burada kitabın içeriğine girmek istemiyoruz ancak, kitabın gerçekten bir ‘’Tarih Sofrası’’ olduğunu belirtmek isteriz.  Her tarih meraklısı ve yörenin sevdalısı bu sofradan en azından bir tadımlık almalı ve bu sofranın bereketine nail olmalı.

Uluköy Kitabı’nın tanıtımı  Uluköy Derneği’nin Bağcılar’da ki Lokali’nde Uluköy ve Taşovalı vatandaşların katılımı eşliğinde gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına başta kitabın yazarı Abdullah Seçkin, kitabın tüm basım işlerinde maddi manevi katkı sağlayan bir Uluköy sevdalısı hayırsever işadamı MS Şirket Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, kitabın tadı ve tuzunu ayarlayan Selahattin Yaman, baskı işlerinde rehberlik eden Taşova Gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Günaydın, Uluköy Belediye Başkanı Ali Genç , Uluköy Dernek Başkanı Kasım Ersoy  ve dernekçilikte bir usta ve emektar Cafer Aktaş….Çok samimi ortamda geçen tanıtım toplantısında kitabın mimarları tek tek söz aldı ve katılımcı misafirlere kitap hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. Misafirlere daha sonra ikramlar yapıldı ve içilen demli çayların tatlı sohbetle karıştırılmasının ardından yazar Abdullah Seçkin tarafından misafirlere tek tek imzalı kitap hediye edildi.

50 51 52 53 54 55 kCwKI

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.