ULUKÖY İLKÖĞRETİM OKULUNDA GEÇMİŞTEN GELECEĞE RÜZGARI ESTİ

ULUKÖY ŞEHİT KOMİSER M.D. İLKÖĞRETİM OKULUNDA “GEÇMİŞTEN GELECEĞE” RÜZGARI ESTİ

“GEÇMİŞTEN GELECEĞE” SERGİ VE DEFİLE AKTİVİTESİ ULUKÖY ŞEHİT KOMİSER MUSTAFA DÜZGÜN İLKÖĞRETİM OKULUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 Uluköy Şehit Komiser Mustafa Düzgün İlköğretim Okulu; Şiir Şöleni etkinliklerinden sonra “Geçmişten Geleceğe” sergi ve defile aktivitesi ile sosyal etkinliklerdeki başarısını gözler önüne serdi.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Fatih OCAK; Kültür mirasının önemi ve birleştiriciliği üzerinde durdu. Okulun başarısını geçen yıl ilçede 3 fen lisesine öğrenci göndererek gösterdiğini aynı başarının devam edeceğini, başarıda üstün gayreti olan öğretmen ve velilere hiçbir zaman öğrenilmiş çaresizlik içinde olamamaları gerektiğini her zaman dayanışma içinde başarının sağlanacağını ifade ettikten sonra çalışmalarından dolayı öğretmen arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 Belediye Başkanı Ali GENÇ’te etkinliğin büyük anlam ifade ettiğini halk ve okulu birleştirdiğini, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere katılımlarından dolayı iştirakçilere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Halil ŞIVGAN konuşmasında; hava şartlarına rağmen etkinliğin yapılmasından çok etkilendiğini, kasaba halkından özellikle bayanların okula desteklerini görünce, hiçbir engelin aşılmayacak kadar büyük olmadığını, ilk defa böyle bir okul etkinliğinde bulunduğunu ve Uluköy İlköğretim Okulunun SBS başarısından sonra  düzenlediği sosyal etkinliklerle de başarını ispatladığını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

             Öğrencilerin defile gösterisi ve serginin gezilmesinde sonra okul fidanlığına 24 adet sedir çam fidanı dikilerek program sona erdi. Programdan sonra İlçe Kaymakamı Sayın İbrahim Halil ŞIVGAN, okul öğretmenleriyle; eğitim öğretim, yapılacak çalışmalar ve eğitimin önemi üzerine okul öğretmenler odasında sohbet etti.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.