Uçucu Yağları Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Uçucu yağlar, nesiller boyunca birçok amaç için kullanılmıştır. Fiziksel ve zihinsel sağlığı destekleyen uçucu yağlar, gerginliği hafifletir, sakinliğe teşvik eder, ayrıca masaj uygulamaları gibi uygulamalarla fiziksel rahatsızlıklara da yardımcı olabilmektedir.

Cilt Güzelleştirmede Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar çeşitli bitki, yaprak, tohum ve çiçeklerden elde edilen özel bitki özleridir. Bazıları, cilt tedavilerinde aktif rol oynamaktadırlar. Kuru ciltlere lavanta yağı, nem ihtiyacı olan ciltlere nem veren ve aynı zamanda iltihabı azaltan papatya yağı, sebum dengesini kurabilmek amacıyla adaçayı yağı gibi birçok cilt sorununda uçucu yağlar, cilde iyi gelen maddeler arasındadırlar.

Uçucu yağlar oldukça güçlü bir yağ çeşididir. Cilde uygulama sırasında mutlaka taşıyıcı bir yağ ile seyreltmeniz önerilir. Taşıyıcı yağlara kayısı yağı, zeytinyağı, tatlı badem yağı veya jojoba yağını örnek olarak verilebilir.

Kaslarınızın Gerginliğini Atmak İçin Banyoda Kullanın

Taşıyıcı bir yağa 5 ila 10 damla esansiyel ekleyin ve uçucu yağınızı seyreltin.

Roma papatyası yağı veya tatlı mercanköşk esansiyel yağı ile de karıştırmayı deneyebilirsiniz, ardından karışımı ılık bir banyoda çalkalayın.

Aromaterapi, gerginlik halini alır, stresi azaltır, mental sağlığınızı destekler ve hormonlarınızı aktive edebilir. Siz de kaslarınızı gevşetmek ve Uçucu yağların nimetlerinden faydalanmak için uçucu yağ satın al bağlantısından hemen satın alabilirsiniz.

Tıkalı Burun Sorununa Çözüm

Bir kase sıcak suya biberiye, okaliptüs veya büyük köknar yağı koyun ve başınıza kalın bir havlu örterek bu buharı burnunuz açılana dek soluyun. İşe yaradığını göreceksiniz.

Aromaterapi Masajı İçin Kullanın

Bir taşıyıcı yağ ile 5 ila 10 damla uçucu yağınızı karıştırın ve ağrıyan kaslarınıza masaj yaparak uygulayın. Biberiye ve tatlı mercanköşk yağlarının kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

 

Bitkilerin kokulu ve uçucu yapısını barındıran aromaterapi yağlarından Uçucu yağlar çiçeklerin yaprak, meyve ve köklerinden elde edilir. Elde edilen bu özler farklı şekilde işlenerek 5 farklı kullanım için sizlere sunuluyor. Özellikle parfümeri tarafında da kullanılan bu çiçek özleri saç uzatmaktan cilt sağlığına kadar bir çok değerli, önemli noktaları var. Genellikle masaj için kullanılan uçucu yağlar en uygun fiyatlar ve doğal seçenekleriyle Bodivi.com internet sitesinden tedarik edilebilir. Sadece saçlarınız için birçok yararı bulunuyor, bunlar sırayla;

  • Saçınızın derisine ve saç köklerine vitamin ekler,
  • Saçınızın büyümesini sağlar,
  • Saçınızın parlaklığını destekler,
  • Saçtaki istenmeyen kabarıklığın önüne geçer,
  • Kepeği önler,
  • Saç renginin kaybedilmesini engeller,
  • Saç dökülmesini önler.

Trendyol, n11 ve daha birçok pazaryerinden ulaşabileceğiniz Bodivi ürünleri ilgili kategorilerde en çok satış ve en olumlu geri dönüşlere sahip ürünlerdir. Uçucu yağ fiyatları hakkında detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle